ЛЕОНІД КОЗАЧЕНКО, президент Української аграрної конфедерації: Реформування Держпродспоживслужби без стратегії і чіткого бачення як це має бути – неправильно і дуже ризиковано

Конкурс на голову Держпродспоживслужби затягнувся майже на рік, від  24 жовтня 2019 року. Тепер про майбутнє служби відомо з чуток, від неї пропонували відділити функції санітарного нагляду, а ще хотіли поділити функції з МОЗ, лунала пропозиція і про її повну ліквідацію. Як бачить сектор і профільні експерти ситуацію щодо Держпродспоживслужби України, поцікавився AgroPolit.com. Серед тих, хто висловив свою думку – Леонід Козаченко, президент УАК, народний депутат України 8 скликання:

Через розлад у службі підприємства рахують збитки

Сказати важко, від чого більше постраждала галузь – чи від того, що немає Міністерства аграрної політики, чи що немає Держпродспоживслужби. Бо й одне, й інше негативно позначиться на роботі аграрного сектору. Тому що служба відповідальна за контроль та сертифікацію. А якщо це відбувається у режимі, який передбачений, то виникає багато проблем, пов’язаних із корупцією, фінансовими втратами  підприємств. Це накопичує безліч різних проблем, які потім зупиняють розвиток аграрного сектору. Держпродспоживслужбу тільки у 2016 році почали реформовувати, у 2017-му вона почала працювати у новому форматі. Зараз перевертати знову все з ніг на голову без чіткої стратегії і бачення, як це має бути, і чому саме так, а не іншим чином – це неправильно й дуже ризиковано.

Лікувати людей, корів і свиней одночасно – не справа МОЗ

Дана проблематика є актуальною у період розвитку такої хвороби, як коронавірус. Ця державна служба теж причетна до належної роботи, яка б унеможливлювала поширення цієї хвороби, контролювала ситуацію. А цього не вистачає. Тому рішення треба приймати, у жодному разі не таким чином, як аграрне міністерство було реформовано, коли взяли його і ліквідували, або тепер вирішили передати під Міністерство охорони здоров’я службу, щоб лікувати людей, корів і свиней. Ветеринарна служба простіше буде діяти при Міністерстві аграрної політики, санітарний контроль буде кращим і все. Тому  давайте так зробимо. Є різні функціонали – лікування і робота з бізнесом.

Службу не варто створювати у турборежимі…

Щодо керівника Дерпродспоживслужби, якого ніяк не можуть призначити: якщо є фаховий склад менеджерів, є заступники, які мають досвід і репутатцію – вони могли б тимчасово виконувати функцію керівника, брати участь у важливих зустрічах на міжнародному рівні та тримати «у тонусі» весь процес, щоб він відповідав вимогам, які має Євросоюз, і таким представництвом визнавав нас як професійного учасника процесу. Ці всі термінові рішення у парламенті без стратегії узгодженої та затвердженої на всіх рівнях призведе до більших негативних наслідків. Тому необхідно сісти й узгодити стратегію розвитку, сформувати усі відповідні органи влади. Державна служба, як вона є, не була ідеальною, але вже сформована і визнана нашими сусідами-країнами, Європейським Союзом. Були відповідні фахівці, які навчились та могли б представляти країну на належному рівні. А зараз ми говоримо, що служби взагалі не буде, будемо реформувати й побачимо, що буде за тиждень. Звучало так, що як буде потреба – за хвилину призначимо керівника. Немає різниці, хто – спортсмен, військовослужбовець чи співак її очолить, головне, аби був молодий і знав 3-4 іноземні мови…

agropolit.com

Останні новини: