ДАРІУШ САПІНСЬКИЙ, президент правління Mlekovita: про ключові чинники стимулювання попиту на молочну продукцію у Польщі

Польська молочна промисловість опинилася в складній ринковій ситуації, яка може призвести до ліквідації молочних ферм, оскільки за нинішнього цінового тиску з боку ринку переробні підприємства не в змозі покрити рентабельність ферм закупівельною ціною сирого молока. Негайним вирішенням цих труднощів є: відновлення нульового ПДВ на молочні продукти, запровадження субсидій на експорт молочних продуктів через дуже сильний злотий та ліквідація Фонду захисту сільського господарства.

Відновлення нульового оподаткування ПДВ на молочну продукцію.

Наприкінці березня цього року було скасовано нульовий ПДВ на продукти харчування. Необхідність оподаткування ПДВ молочної продукції впливає на ціни на полицях магазинів

– У нинішній ситуації це однозначно допомогло б відновити нульову ставку ПДВ на молочні продукти заради споживачів, існування польської молочної промисловості та всього польського сільського господарства. Зміна ставки ПДВ особливо помітна для людей з низькими доходами, оскільки продукти харчування, включно з основними молочними продуктами, становлять значну частину їхніх витрат, – сказав Даріуш Сапінський, президент правління групи Mlekovita.

Послаблення курсу злотого або запровадження субсидій на експорт молочної продукції.

Скасування нульової ставки ПДВ на продукти харчування співпало з відносно високою вартістю польського злотого. Польська валюта залишається сильною по відношенню до основних валют світу.

– Послаблення попиту та надлишки виробництва, які не поглинає польський ринок – усе це становить загрозу для наших постачальників, польських фермерів, яким ми повинні гарантувати закупівлю виробленої ними сировини навіть у такій складній ринковій ситуації. Ось чому так важливо стабілізувати валютний ринок, сприяючи прибутковості польського експорту. Національний банк Польщі, відповідальний за валютну політику, має врахувати складну ситуацію у польській молочній промисловості та знизити відсоткові ставки принаймні на 2% до рівня, який не загрожував би конкурентоспроможності польського молочного експорту. Іншим способом підтримати молочну галузь у цій складній ситуації є запровадження субсидій на експорт молочних продуктів – підкреслив президент Даріуш Сапінський.

Припинення сплати внесків до Фонду захисту сільського господарства

З 1 січня 2024 року так звані суб’єкти, які закуповують сільськогосподарську продукцію у аграріїв і мають статус активного платника ПДВ, повинні нараховувати та вносити обов’язкові платежі до Фонду захисту сільського господарства (Fundusz Ochrony Rolnictwa – FOR).

– Розуміючи причини створення фонду, який би опікувався інтересами польських фермерів, слід зазначити, що обтяження польських молочних кооперативів у ці важкі часи послаблює їх конкурентоспроможність і, як наслідок, замість допомоги, може навіть завдати шкоди польській  молочній промисловості. Тому розумно, що в такий складний для польської молочної галузі період виплати до Фонду захисту сільського господарства мають бути призупинені – наголосив президент Даріуш Сапінський.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: