Молочний бізнес – 2021

XIII Всеукраїнська конференція з міжнародною участю
квітень 2021

Прем’єр готель Русь, Київ, Україна
Організатори: Інфагро, Спілка молочних підприємств України

Шановні колеги!

Наш оптимізм щодо ситуації з COVID-19, на жаль, не виправдався.  Ситуація залишається напруженою і намічена раніше дата 22 лютого потрапляє в період карантину. 

Піклуючись про ваше здоров’я, ми ще раз переносимо проведення конференції, тепер на квітень 2021, і сподіваємося, що в квітні ситуація істотно покращиться і наша зустріч нарешті відбудеться.

Молочна галузь України в непрості часи початку пандемії і хвилі підвищення попиту змогла забезпечити безперебійне виробництво і поставку молочних продуктів. Українські споживачі практично не відчули нестачі продукції, нарешті оцінили довгий термін зберігання ультрапастеризованого молока і згадали про молочні консерви, про які останнім часом згадували нечасто. Зараз, незважаючи на складні умови, виробництво молочних продуктів продовжується, хоча попит очікувано знизився до звичайного рівня.

Крім загальних для всієї економіки проблем пов’язаних з карантинними заходами і суто галузевих проблем, на роботу молочників впливає також і болісне впровадження ринку землі, і очікування реальних заходів державної підтримки. Виробництво молока сировини скорочується, відповідно, зменшується виробництво молочних продуктів. Завмер молочний експорт. Низькі ціни світового ринку на експортні молочні товари не додають ентузіазму українським виробникам, які значну частину виробництва завжди направляли на зовнішні продажі.

Імпорт молочної продукції при цьому зростає шаленими темпами і ставить підприємства в умови, коли закупівля ними імпортних продуктів для продажу на внутрішньому ринку стає вигідніше, ніж їх виробництво. У той же час, попит на молочні продукти на внутрішньому ринку в Україні є. Тенденція задоволення цього попиту за рахунок імпортних молочних продуктів стає все більш очевидною. Особливо гостро це відчувають вітчизняні сировари, а з недавнього часу і виробники свіжої молочної продукції.

В галузі накопичилася маса проблем, які потребують вирішення. Ми продовжимо відслідковувати зміни, що відбуваються і відповідно планувати теми для обговорення і коло запрошених доповідачів. Інформація про це буде розміщуватися на цій сторінці і в спеціальних новинних бюлетенях конференції.

Останні новини: