Молочний бізнес — 2010

III Всеукраїнська конференція з міжнародною участю

24 лютого 2010

В рамках Міжнародного форуму ПРОД ЕКСПО УКРАЇНА

Виставковий центр Київ Експо Плаза, Київ, Україна

 

Організатори: Інфагро, Спілка молочних підприємств України

 

2009 рік був дуже складним для молочної галузі країни. Загальна економічна криза не обійшла її стороною. І виробникам молока, і його переробникам, і продавцям, довелося долати безліч проблем, пов’язаних з дефіцитом фінансових коштів і сировини, з неплатежами партнерів, зі зниженням купівельної спроможності населення та з несприятливою кон’юнктурою світового ринку молокопродуктів. Але, незважаючи на всі складнощі, галузь вистояла і її показники виглядають набагато краще, ніж у більшості інших напрямків української економіки.

 

Для молочників 2010 рік буде також непростим, але, разом із тим, цього року галузь відновить свій розвиток. Правда, для цього всім гравцям молочного ринку доведеться додати значних зусиль.
Конференція МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС покликана полегшити складний шлях до досягнення високих результатів. Захід допоможе проаналізувати ситуацію в галузі ситуацію, зрозуміти стратегію і виробити тактику оптимальних рішень в нинішніх непростих економічних умовах.

 

Основні теми:

 

Українська молочна індустрія

 

У 2009 році більшості українських учасників молочного ринку довелося скоротити обсяги випуску продукції. Хтось в умовах кризи не встояв і змушений був піти з бізнесу, а хтось продовжував і далі активно розвиватися. Однією з найголовніших проблем молочного бізнесу останнім часом є істотне загострення сировинного дефіциту. Про стан перспектив розвитку молочної галузі України, а також про шляхи подолання економічної та сировинної кризи на конференції будуть говорити менеджери провідних компаній, аналітики, представники уряду та профільних громадських організацій.

 

Світова молочна індустрія

 

Світова фінансова криза стала однією з основних причин обвалу цін на молоко і молочні продукти у першому півріччі 2009 року в більшості країн. У другому півріччі, всупереч всім очікуванням, кон’юнктура світового ринку різко змінилася. Восени ціни на більшість видів молокопродуктів подвоїлися. Відповіді на запитання «чому так сталося» і «на що можна розраховувати в перспективі» буде дано на конференції провідними аналітиками, в тому числі зарубіжними.
Уряд Росії істотно посилив вплив на молочну галузь країни. Вноситься багато змін у законодавство, збільшується державна підтримка тваринництва, проводиться робота щодо захисту вітчизняного виробника шляхом обмеження імпорту молокопродуктів. Але при цьому Росія залишається дуже сильно залежною від зовнішніх ринків. Свідченням цього є формування рекордно високих цін на молочні продукти в кінці 2009 року. Про те, що відбувається в молочній галузі країни розкажуть відомі галузеві експерти Російської Федерації.
Незважаючи на світову економічну кризу, Білорусь продовжує суттєво нарощувати виробництво молока, збільшувати випуск молокопродуктів, освоювати нові ринки збуту. Секретами успішного розвитку молочної галузі Республіки Білорусь поділяться представники державних органів країни, громадських організацій, торгових компаній.

 

Якість молока та молочної продукції

Останнім часом все більш актуальною стає тема якості вироблених в Україні молокопродуктів. Складовими проблеми є якість молочної сировини, і фальсифікація молокопродуктів, і недосконалість чинного нормативно-технічного регулювання. Розібратися в цих питаннях допоможуть представники профільних державних відомств.

 

Ринкова кон’юнктура

 

В Україні істотно скоротилося виробництво молокопродуктів, впало їх споживання, знизилися обсяги експорту, зріс імпорт. На питання «чи збільшиться виробництво молокопродуктів в країні», «чи залишиться країна експортером або перетвориться в нетто-імпортера» та «коли українські споживачі зможуть купувати більше молочної продукції» постараються відповісти представники молочного бізнесу та галузеві експерти.

 

Технологічні нововведення в молочній промисловості

 

В умовах економічної кризи більшість українських виробників молокопродуктів обмежили або зовсім припинили фінансування технічного переозброєння підприємств.Чи правильно це і куди зараз доцільно вкладати гроші? На ці питання дадуть відповіді фахівці суміжних галузей.

Останні новини: