Rabobank: Цього року відбудеться повільне, але стабільне зростання цін на молочну продукцію

Згідно з прогнозом, оприлюдненим у звіті Rabobank Q1 2024, цього року відбуватиметься повільне, але стабільне зростання цін на молочну продукцію.

Зважаючи на очікувані нижчі витрати на корми, покращений прогноз рентабельності зрештою сприятиме зростанню виробництва молока у країнах Великої 7 до 2 півріччя 2024 року. Ймовірно, цей рік не буде рекордним за цінами за будь-якими показниками, але фермери в усьому світі радітимуть поверненню прибутковості.

На горизонті зʼявився просвіт для підвищення світових цін на молочну продукцію, але фермери в усьому світі не мають підстав радіти прибутковості, оскільки проблеми з маржинальністю залишаються і в новому році. Прогнози щодо цін на молочну продукцію в більшості ключових регіонів вказують на кращий рік після складного 2023 року, з вкрай необхідним покращенням маржі на рівні ферм.

Прогнозується зростання пропозиції молока, але повернення до розширення виробництва потребує часу. Rabobank прогнозує нижчий обсяг виробництва протягом перших двох кварталів цього року, перш ніж обсяг стане позитивним у другій половині 2024 року.

В останні місяці зниження виробництва молока було відносно нейтралізовано млявим світовим попитом. Однак, дивлячись у майбутнє, Rabobank бачить все більше доказів того, що попит зростає. У деяких країнах найгірші побоювання щодо рецесії минули, і хоча глобальне економічне зростання, ймовірно, буде сповільненим, загальні перспективи дещо покращилися. Проте низький рівень глобальних запасів молочної продукції означає, що будь-який шок у пропозиції чи попиті створить ризик підвищення ціни для кінцевих споживачів молочної продукції.

ІНФАГРО за матеріалом Rabobank

Останні новини: