МАРЦІН ГІДЗИК, президент Асоціації переробників молока, Польща: Звернення до польських молочних організацій щодо обʼєднання

Керівництво Асоціації польських переробників молока (ZPPM – Związek Polskich Przetwórców Mleka) подало до Національної асоціації молочних кооперативів (KZSM  – Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich) пропозицію про створення однієї сильної національної молочної організації. Нижче подаємо тект пропозиції:

“Шановні пані та панове, члени та керівництво Національної асоціації молочних кооперативів!

Завдяки змінам, які відбуваються зараз в керівництві Національної асоціації молочних кооперативів, є унікальна можливість змінити представництво польської молочної промисловості.

Як ініціатор і перший голова Молочної угоди, я переконаний, що для польських молочних кооперативів і молокопереробних компаній, в умовах дедалі гірших ринкових перспектив як на польському, так і на міжнародному ринках, справжньою доданою вартістю було б створення однієї сильної організації, що представлятиме галузь.

Крім складної ринкової ситуації, ми стикаємося з низкою викликів, які будуть суттєво впливати на стан кооперативів і молочних підприємств найближчим часом. Я маю на увазі питання, пов’язані з введенням системи відшкодування на упаковку молока та молочних продуктів, обмеженням приватних торгових марок, запровадженням нефінансової звітності ESG (environmental, social and governance), вступом у силу регламенту PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation) та запровадження зборів до Фонду захисту сільського господарства. Ці виклики зростатимуть і стосуватимуться як кооперативів, так і приватних компаній.

Тому настав час покінчити з унікальним для європейського масштабу розколом серед молочних організацій. Звертаюся до вас, як до керівництва Національної асоціації молочних кооперативів, з проханням прийняти рішення розпочати процес об’єднання всіх організацій нашої галузі.

Однак, якщо серед вас є суб’єкти, які не поділяють ідею створення єдиного сильного представництва польської молочної промисловості, я хотів би запросити до нашої Асоціації всі ті кооперативи, керівництво яких бачить необхідність вирішувати реальні проблеми молочної промисловості Польщі професійно та сучасно. У Національної асоціації молочних кооперативів голоси кожного кооперативу та приватного підприємства враховуються однаково, ніхто не є привілейованим. Ми просто працюєм з повною віддачею для наших членів.

Щиро ваш,

Марцін Гідзик, президент правління Асоціації польських переробників молока”

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: