ТОРСТЕН ХЕММЕ, керівник мережі IFCN: Попит на молоко і молочні продукти буде і далі зростати

Доктор Хемме, що Ви мали на увазі, коли говорили про “золоті часи для молочників”?

Д-р Хемме: З 2000 по 2022 рік попит і виробництво молочних продуктів у всьому світі зросли приблизно на 40%. Ціна на світовому ринку молока за цей період зросла на 60%. Озираючись назад, вимірюючи показники зростання, можна говорити про золоті часи

Чи минули часи зростання?

Д-р Хемме: Прогнози IFCN за сценарієм Pro-Milk припускають, що глобальний попит на молочну продукцію продовжить зростати до 2050 року ще на 40%.

На 40% більший попит – ви справді в це вірите?

Д-р Хемме: Так. Попит зростає, тому що населення світу зростає, а також зростає споживання на душу населення. Протягом багатьох років ми спостерігаємо зниження споживання питного молока, але це з лишком компенсується зростанням попиту на інші молочні продукти.

Як це поєднується з веганськими тенденціями?

Д-р Хемме: Існують галасливі активісти з сильними меседжами, але наразі ми не спостерігаємо зниження попиту на молочні продукти. Цікаво, що споживання молочних продуктів на душу населення в ЄС і США за останні десять років не зменшилося, а зросло приблизно на 10%. У бідніших країнах у деяких випадках ми бачимо значно вищі темпи зростання, за умови достатнього доходу.

Як отримати +40% у часи зміни клімату, більшої кількості нормативів тощо?

Д-р Хемме: 40% зростання означає, що до 2050 року нам доведеться виробляти в чотири рази більше молока, ніж зараз виробляється за рік у США. Цього, звичайно, важко досягти, враховуючи поточні політичні умови та рівень цін.

Однак прогнози IFCN припускають зростання цін на молоко. Від цього виграють фермери. У багатьох регіонах молокозаводи повинні підготуватися до посилення конкуренції за молочну сировину. Це зміна парадигми, до якої повинна бути готова молочна промисловість.

Як ви думаєте, наскільки ймовірно, що ваш прогноз справді справдиться?

Д-р Хемме: Звичайно, у всіх прогнозах є значна невизначеність. Але я підозрюю, що ми не зовсім помиляємося. Доказом цього є те, що обсягів молока, які ми прогнозували на 2025 рік у 2011 році, було досягнуто вже у 2021 році.

Для мене прогнозування – це безперервний процес. У IFCN Dairy Research Network це робиться за допомогою щорічних оновлень і постійного діалогу з гравцями молочної галузі.

Як фермери та молочні заводи можуть отримати вигоду від глобального зростання попиту на молоко?

Д-р Хемме: Щоб отримати вигоду від цього зростання, відповідний регіон потребує перспективних систем виробництва молока.

Загалом кажучи, ці системи повинні одночасно відповідати таким критеріям:

  • Добре для планети
  • Привабливо для наступного покоління фермерів,
  • Прийнято споживачами.

Це непросто, але воно того варте.

Torsten Hemme, LinkedIn

Останні новини: