Експорт масла скоротився вдвічі, імпорт зріс в рази

Під кінець року досить швидке і суттєве зростання цін на масло в Україні призупинилося. – ІНФАГРО

По-перше, завершився період передсвяткової торгової активності. Крім того, на ринку, у першу чергу у виробників свіжих молокопродуктів, вивільнився певний обсяг зайвого молока, яке перенаправилося для виробництва саме масла. Тобто пропозиція товару дещо зросла.

Разом із тим, падіння цін не відбувається. Не виключено, що на початку року ціни ще можуть укріпитися на поточному рівні, якщо виявиться, що склади виробників за свята скоротилися більш суттєво, ніж очікувалося. Причиною для таких прогнозів може бути чергове збільшення цін на світових ринках у третій декаді грудня після падіння в середині місяця. Зараз ціни на масло на 40% перевищують рівень в аналогічний період минулого року. Це, звичайно, негативно впливає на попит.

Слід ще раз зазначити, що обсяги виробництва масла у 2023 році, скоріш за все, не були меншими ніж у році 2022, просто споживання суттєво збільшилось. Водночас експорт скоротився вдвічі, а імпорт виріс в рази, и але він все одно значно нижчий за експорт.

Через дорожнечу масла, в останні місяці помітно зросло виробництво його замінників. Але в цілому за 2023 рік виробництво спредів та рослинно- вершкових сумішей кардинально не змінилось.

ІНФАГРО

Останні новини: