З початку вересня внутрішні продажі свіжих молокопродуктів, сирів та вершкового масла зросли. – ІНФАГРО
Низка компаній збільшила продажі за рахунок акційних активностей. Не факт, що це збільшення буде тривалим, адже платоспроможність українських покупців залишається низькою.
Згідно із заявами Уряду, економіка країни зростає швидше, ніж прогнозувалося: поточного року ВВП зросте на 4%, інфляція в серпні знизилася до 8,6%, безробіття до 19%, а НБУ знову знизив облікову ставку на 2% до 20%.
Проте, як би швидко економіка не відновлювалася, продажі молокопродуктів до передвоєнного рівня можуть зрости тільки коли абсолютна більшість українців повернеться з закордону.
Аналізуючи зміну трендів світового ринку, поточного року українські виробники молокопродуктів все менше сподіваються заробити на експорті. Аналітики Рабобанк у своїх квартальних звітах стверджують, що для істотного зростання цін світове виробництво молока має зменшитися, що скоріш за все і буде відбуватися у 2024-2025 роках.
Насправді ж надлишок молока, який необхідно експортувати, значно скоротився і українські виробники стають все менше залежними від експорту. З іншого боку, за таких умов не можна виключити збільшення імпорту певних категорій молокопродуктів в період міжсезоння. Можуть зрости поставки імпортного сиру, свіжих молокопродуктів і навіть масла.
ІНФАГРО