Найближчим часом на ринку масла України без кардинальних змін

Світовий ринок масла ще недавно виглядав досить непогано. Українські оператори розраховували відновлювати експорт товару в Європу. Тепер така торгівля зовсім втрачає перспективу, у всякому разі до кінця літа. Масло в ЄС коштує вже не набагато дорожче, ніж в Україні. – ІНФАГРО

Активного експорту масла в Європу в поточному році, скоріш за все, очікувати не варто. В цілому, зовнішні продажі цього товару будуть значно скромнішими, ніж торік. Хоча, згідно з даними статистики, експорт масла у першому півріччі був навіть на 17% більшим, ніж торік. Але тут доречно згадати, що у 2022 році основні відвантаження масла відбулися у другому півріччі, після відкриття ринку ЄС у червні.  

Через послаблення попиту з боку імпортерів, темпи зростання цін на масло на внутрішньому ринку також сповільнились. Найближчим часом кардинальних цінових змін на українському ринку масла, очевидно, не буде. Експорт вже не буде мати суттєвого впливу на формування внутрішніх цін для більшості операторів. Що стосується червневих обсягів зовнішніх поставок, то половину відправлено до Казахстану і Молдови, іншими напрямками стали Азербайджан, Ізраїль та Польща.

Імпорт масла залишається зовсім незначним. Деякі оператори вважають, що в кінці року на українському ринку навіть може виникнути дефіцит товару, який спричинить активізацію імпорту. На думку аналітиків Інфагро це може відбутися лише у випадку активізації експорту, а причин для цього поки немає.

У червні більше половини імпортованого масла надійшло в Україну з Німеччини (54%), значними є частки Польщі (15%), Франції (14%) та Бельгії (9%), а також Фінляндії (6%).

ІНФАГРО

Останні новини: