Імпорт сиру в Україну б’є черговий рекорд

Через дорожнечу сировини собівартість виробництва сиру залишається високою.  ІНФАГРО

Українські сировари не наважуються збільшити ціну на свій товар – на ринку дуже велика пропозиція дешевого імпортного сиру.

Але через пару тижнів Великдень і цілий ряд вихідних.  У цей період продаж сиру зазвичай помітно зростає.  Продавці хоч і не збільшать ціни, але намагатимуться мінімізувати акційні знижки.

Експорт сирних продуктів в першому кварталі скоротився на 12%.  Минулого місяця з країни вивезли 1,7 тис. т такого товару.  На зростання продажів розраховувати не варто, ціни низькі, продавати невигідно.

Активним є експорт плавлених сирних продуктів в Ірак.  За березень експортовано цього товару близько 900 т. А в цілому за перший квартал його продажі зросли майже в п’ять разів.  Правда і імпорт справжнього плавленого сиру збільшився в першому кварталі на чверть, до 1,3 тис. т.

Навіть експорт справжнього сиру в минулому місяці виріс до рівня понад 400 т. Але ця цифра просто незначна в порівнянні з обсягом імпорту.  У березні в країну завезли 3,7 тис. т сичужного сиру (твердого / напівтвердого – 1,8 тис. т і 1,9 – тис. т білих сирів).  Це абсолютний місячний рекорд імпорту за всю історію України, і, що дуже сумно, навряд чи цей рекорд буде останнім.

ІНФАГРО

Останні новини: