У 2020 році імпорт сиру в Україну виріс більш ніж в два рази

Сировари зараз підводять підсумки святкових продажів сирів.  Зростання, безумовно, є, але не таке, на яке вони розраховували.  ІНФАГРО

На обсяг продажів впливають і високі ціни, і засилля європейських сирів на українському ринку.  Багато продавців в найближчі тижні спробують позбутися непроданого сиру за рахунок розпродажів.  Але базові ціни у більшості операторів залишаються незмінними.

Слід зазначити, що в кінці року сировари-експортери намагалися вивезти максимально багато продукції, розуміючи, що січневі продажі будуть дуже слабкими.  У грудні сиру продано на чверть більше, ніж у листопаді, 622 тонни.  Експорт сирного продукту зменшився до рівня нижче 2 тис. т, але все одно це на 11% вище за показник грудня 2019 року.

Якщо ж підбивати підсумки зовнішньої торгівлі усього минулого року, то статистика досить сумна.  Експорт сиру і сирних продуктів зменшився на 7% до 28,5 тис. т. А ось імпорт сичужного сиру (без сирних продуктів) виріс більш ніж в два рази, до 36 тис. т. Щоб розуміти масштаб присутності імпортного сиру на внутрішньому ринку, досить згадати,  що в Україні все споживання такого сиру становить до 95 тис. т.

ІНФАГРО

Останні новини: