Ціни на молоко сировину стрімко зростають

На сировинному ринку України справжній ажіотаж.  Ціни на молоко зростають, і зростають дуже швидко.  ІНФАГРО

Основна причина, звичайно, це скорочення виробництва і, що найбільш важливо, скорочення надходження на переробку молока господарств населення.  Перший квартал показав скорочення на 20%.  Даних по другому кварталу поки немає, але цифри однозначно не покращаться.

Зниження пропозиції сировини домогосподарствами призвело до зменшення виробництва біржових молочних товарів, переважно, СЗМ, масла і казеїну, а також до помітного скорочення вторинного ринку сировини.

Виробництво молока сільськогосподарськими підприємствами також зовсім не радує.  Фермери не вкладають кошти в поголів’я або нові проекти, а накопичують інвестиції під майбутній ринок землі.  У підсумку в червні в сільгосппідприємствах було вироблено на 5,4% менше, ніж в червні 2018 року, поголів’я впало на 4,9%, а ціна зросла на 6%.  Погіршив ситуацію також попит Китаю на СНМ в квітні-травні, що зменшило обсяг ринку (грубо – близько 500 тонн сирого молока на день) і посприяло дефіциту.

В результаті, на початок літа запаси молочних продуктів в еквіваленті сирого молока в Україні на 20% поступалися показникам цього ж періоду минулого року.  У червні вже склалася ситуація, коли продажі на внутрішньому ринку через ціни СЗМ, масла і сухої сироватки були для продавців привабливіші, ніж експорт.  Це нетипова ситуація для літнього періоду.

Вже на початку липня в Україні в дефіциті виявилися всі види сировини: дороге високоякісне молоко, молоко господарств населення, яке з доставкою на завод коштує не дешевше фермерської сировини першого-другого сорту, вторинний ринок, і навіть СЗМ і масло.

Виробники молока відчули підвищену увагу з боку покупців і тепер просять перегляду контрактної ціни за своє молоко відразу на 5%.  Залежно від якості і обсягів закупівлі ціна молока сировини коливається в діапазоні від 6 грн/кг (господарства населення) до 10 грн/кг і навіть більше.

ІНФАГРО

Останні новини: