Михаїл Міщенко: Імпортозаміщення в молочній галузі не відбулося

В ході VII Літнього молочного саміту директор Центру вивчення молочного ринку (DIA) Михаїл Міщенко зазначив, що сьогодні перед молочною галуззю РФ поставлено безліч питань.  Одне з ключових – питання експорту та його необхідність.

“Імпортозаміщення в молочній галузі не відбулося.  У 2013 різниця між обсягом виробленого і переробленого молока становила 3,8 млн. тонн, в 2018 році попередньо різниця склала – 5,9 млн. тонн.  Ми бачимо, що завозиться багато замінників молочного жиру “, – зазначив Михайло Міщенко.

“Ми другі сьогодні по імпорту масла і сиру в світі, дев’яте місце в світі з імпорту сухого незбираного молока, ми є великим світовим імпортером”, – зазначив експерт.

За словами аналітика, виробництво на душу населення все ще мале як по сирому молоку, так і по ключовим молочних продуктах.

“Чому Росія думає, що нам необхідно бути експортером молочної продукції?  З огляду на те, який обсяг молочної продукції ми поставляємо з Білорусі, ми можемо бути реекспортером. Це не нове явище для світу, подібна картина складається в Голландії, яка є великим реекспортером в тому числі молока.  Але нас порівнювати з Голландією не можна, тому що в цій країні на 1 кв.  км припадає 42 дійних корови.  У нас цей показник – 0,26 корови. Навіть якщо брати до уваги наші північні землі, де можна займатися молочним тваринництвом, показник дуже низький.  Наприклад Брянська область має високий показник – 5,3 корови на квадратний кілометр, але це можна порівняти з Францією»,  – розповів Міщенко.

dairynews.ru

Останні новини: