Масло дороге, випуск спредів зростає

На відміну від світового, український ринок масла демонструє стабільне, але не стрімке зростання цін на масло. Українські продавці не встигають реагувати на суттєві цінові коливання на світовому ринку. – ІНФАГРО

В Україні поки що не дуже багато бажаючих експортувати масло, хоча можливості зовнішніх продажів виглядають досить привабливо. Навіть при більш вигідній експортній ціні більшість провідних виробників віддають перевагу торгівлі фасованим маслом на внутрішньому ринку і не спішать розвантажувати склади, продаючи моноліт. Експорт менший, і це означає, що запаси масла більші в порівнянні з минулим роком, бо його споживання навряд чи зросло при такій високій ціні. Пік у виробництві масла вже минув, це також впливає на збільшення ціни.

Втім, експорт масла все ж таки є, і по мірі його зростання на внутрішньому ринку воно буде дорожчати. Водночас ціни на селянське масло в другій половині червня дещо стабілізувалися, оскільки ринок цього товару менш залежний від експорту.

Спреди не літній товар, але зважаючи на дорожнечу масла, попит на дешеві альтернативи високий і виробники намагаються випускати більше різних жирових сумішей, ніж зазвичай. У другому півріччі випуск спредів також буде значним, оскільки масло навряд чи подешевшає.

ІНФАГРО

Останні новини: