Як вирішує проблему нечесної конкуренції уряд Австралії

Після перегляду Кодексу поведінки у сфері харчових продуктів в рамках «придушення антиконкурентної поведінки» в цьому секторі, уряд Австралії прийняв усі запропоновані рекомендації. Групам супермаркетів, які порушуватимуть оновлений Кодекс, загрожують величезні штрафи.

У релізі, опублікованому спільно міністром з питань конкуренції та міністром сільського господарства країни, скарбник Джим Чалмерс стверджує, що посилення вимог Кодексу «принесе справедливість споживачам і фермерам».

У заяві додається: «Наші зусилля допоможуть забезпечити конкурентоспроможність наших супермаркетів, щоб австралійці отримували найкращі ціни.

«Ми припиняємо антиконкурентну поведінку в секторі супермаркетів, щоб люди отримували справедливіші ціни на касі».

На продуктовому ринку Австралії домінують кілька основних мережевих гравців, Woolworths і Coles. Уряд доручив колишньому міністру малого бізнесу д-ру Крейгу Емерсону переглянути австралійський Кодекс поведінки у сфері харчових продуктів, щоб переконатися, що він захищає постачальників і заохочує конкурентоспроможний продуктовий сектор. Про це він повідомляв ще у квітні.

Аналіз виявив, що чинний добровільний Кодекс не допомагає вирішити проблему дисбалансу переговорної сили між супермаркетами та їхніми постачальниками, включаючи фермерів, і що постачальники побоюються помсти з боку супермаркетів, якщо вони висловлять невдоволення або скористаються своїми правами згідно з Кодексом.

Рекомендації, які уряд має виконати в повному обсязі, включають введення обов’язковості Кодексу для всіх супермаркетів, що працюють в Австралії і мають річний дохід понад 5 мільярдів австралійських доларів (3,32 мільярда доларів), а також посилення формальних і неофіційних механізмів вирішення спорів.

Оновлений Кодекс також передбачатиме покарання за «шкідливі порушення» вимог Кодексу з максимальним штрафом у розмірі 10 мільйонів австралійських доларів, що в три рази перевищує вигоду, отриману від порушення, або 10% обороту за попередні 12 місяців.

Також буде запроваджено механізм анонімного подання скарг постачальників та викривачів порушень.

Реалізація цих рекомендацій вимагатиме змін до нормативних актів та Закону про конкуренцію та захист прав споживачів 2010 року, який, як заявив уряд, буде пріоритетним.

У травні в результаті окремого розслідування щодо завищення цін у супермаркетах в Австралії було заявлено, що завищення цін має вважатися незаконним.

Розслідування в Сенаті щодо цін у супермаркетах, очолюване політичною партією Зелених, опублікувало звіт, який містив 14 рекомендацій, які включали повноваження розділяти великі супермаркети та введення посиленого Кодексу  поведінки у сфері харчових продуктів.

ІНФАГРО за матеріалом globaldata.com

Останні новини: