Голландці стали пити менше молока і їсти більше сиру

Протягом перших двох десятиліть 21-го століття голландці пили менше молока, але їли більше сиру. Про це свідчить огляд показників споживання молочних продуктів і яєць на душу населення протягом 2005-2022 років, зроблений Wageningen Economic Research на замовлення Wakker Dier.

Показники споживання масла та яєць демонструють менш виражені зміни за той самий період.

Дискусії про зменшення споживання тваринних продуктів і збільшення споживання рослинної їжі часто зосереджуються на надмірному споживанні м’яса та його зменшенні. Але споживання білків тваринного походження у вигляді молока та молочних продуктів також є важливим. У той час як показники споживання м’яса в Нідерландах у 21 столітті в цілому поки що мало змінилися (Dagevos et al., 2022), показники споживання молочних продуктів є більш динамічними. Цифри для молока та молочних продуктів показують явне зменшення споживання: скорочення обсягу приблизно на 20% між 2005 та 2021 роками. Цю тенденцію до зниження компенсує тенденція до зростання споживання сиру та сирної продукції: тут маємо збільшення приблизно на 40% за той же період. Мабуть, багатьом голландцям легше відмовитися від склянки молока чи питного йогурту, ніж від шматка сиру чи ванночки кварку.

Виходячи з цих змін, можна побачити, що в Нідерландах відбувається відносне «недопивання» рідкого молока без будь-якого прямого «недоїдання» молочної продукції. Адже молоко є основним інгредієнтом сиру та сирної продукції. Молочні продукти є і залишаються важливою категорією продуктів у раціоні голландців. Це не змінює того факту, що загальне споживання молочної продукції з часом зменшилося. У 2005 році споживання молочних продуктів (молока), сиру/кварку та масла становило майже 129 кілограмів на особу/рік. У 2022 році цей показник складає приблизно 110 кілограмів на особу/рік. Це зменшення приблизно на 19 кг (близько 15%).

Методологія, яка використовується для визначення споживання молочних продуктів на душу населення, враховує споживання в певному році виробленого питного молока, питних молочних продуктів, сиру та масла у певному році. Щоб отримати показник споживання на душу населення, враховуються показники виробництва і показники імпорту та експорту.

ІНФАГРО за матеріалом dr. JC (Hans) Dagevos, Університет Вагенінгена, Нідерланди

Останні новини: