Онлайн зустріч польських та українських організацій молочного сектору

Forum Mleczarskie поінформував польських читачів про онлайн-зустріч польських та українських організацій молочного сектору:

“16 червня 2023 року за ініціативи директора Польської молочної палати Агнешки Малішевської відбулася онлайн-зустріч польських та українських організацій молочного сектору.  Загалом у зустрічі взяли участь близько 40 осіб з польської та української сторони.

Зустріч було організовано у зв’язку з опублікованою 2 червня 2023 року заявою українського уряду про обмеження доступу на український ринок шляхом посилення додаткових перевірок польських молочних продуктів.  Це викликало занепокоєння як польських, так і українських підприємців.

Під час зустрічі було заявлено про готовність до співпраці польського та українського молочного секторів.  Одностайно було зазначено, що польська та українська молочна промисловість бажають вести діалог та співпрацювати у сфері торгівлі таким чином, щоб зміцнити позиції обох вітчизняних молочних галузей на міжнародній арені.

З української сторони виступили: Арсен Дідур – виконавчий директор СМПУ, Олександр Самохвалов – директор Люстдорф та Леонід Тулуш – завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики ННЦ «Інститут аграрної економіки».

Польську сторону представляли: Гжегож Ганько, президент Польської молочної палати та голова Угоди для Молочарства, Агнешка Малішевська, директор Польської молочної палати та Павел Вижиковський, аналітик молочного сектору BNP Paribas.

Українська сторона зазначила, що польська молочна промисловість може бути для моделлю для української з огляду на успішний розвиток польської галузі в останні кілька десятиліть.  Також важливо, що обсяг українського експорту до Польщі не є загрозою польському молочному сектору.

Підсумовуючи зустріч, обидві сторони висловили готовність продовжувати галузеві переговори та заявили, що підтримують вільну торгівлю без будь-яких політичних обмежень та виступають за прозорі та стабільні правила для обох сторін.  Було сформульовано Спільну позицію польських та українських організацій молочного сектору.

– Важливо, щоб наш голос по обидва боки кордону почули державні адміністрації та споживачі.  Лише спільні, узгоджені дії дають шанс подолати кризу в молочному секторі, – сказала Агнешка Малішевська.”

forummleczarskie.pl

Останні новини: