З вересня виробництво молока в Європі продовжує неухильно зростати. «Виробництво молока в ЄС-27 зросло лише на 0,6% у вересні, у жовтні воно вже піднялося до +1,4%, а в листопаді виробництво молока зросло на 1,9% порівняно з роком раніше», — так описує минулімісяці Раф Бейєрс, Консультант DLV з розвитку бізнесу та управління ризиками.
«З жовтня ЄС-27 також встановив місячний рекорд виробництва молока. Зрозуміло, що є певна мотивація. У листопаді ми спостерігали надзвичайно інтегсивне виробництво молока в Бельгії (+7,06%), Нідерландах (+4,90%), Німеччині (+3,92%), Польщі (+2,48%) та Ірландії (+7,36%). Крім того, зростання відбулося у Франції (+1,12%), Данії (+1%) і Чехії (+1,49%). Таким чином, європейське виробництво молока зростає переважно в Північно-Західній Європі.
Ця пропозиція молока в поєднанні зі швидким падінням цін на основні молочні товари також явно впливає на ціну спотового молока в європейському регіоні. За останні 2 тижні ціна впала не менше ніж на 10 ct/кг до лише 31 ct/кг на 3-му тижні. Зростаюче виробництво молока в Європі скоріш за все не втримається, тому що наші південні сусіди втрачали відносно минулого сезону приблизно 2,5% щотижня з грудня. Виробництво молока в Європі в кінці квітня досягне сезонного піку. Тому неочевидно, що ринок молочних продуктів у Європі раптово може змінитися, якщо виробництво молока продовжить сезонно зростати».
Падіння цін на масло в США та Європі
Ціни на вершкове масло всюди під тиском. Ціни на вершки також. Бейерс: «Яскраве пояснення такого цінового тиску можна знайти в останніх даних по споживанню масла в Сполучених Штатах. У 2022 році споживання вершкового масла в США знизилося найбільше (-6,7%) за останні 20 років. Особливо в останні місяці 2022 року споживання вершкового масла різко впало. Тому ми спостерігаємо, як американська ціна на масло падає паралельно з європейською ціною з жовтня. Ми ніколи раніше не бачили такого вражаючого паралельного падіння цін на масло в США та Європі».
ІНФАГРО за матеріалом netherlands.postsen.com