Виробництво молока за 8 місяців склало 5,1 млн т

Активізація сироварів, експортні потоки, що сприяли зниженню запасів операторів, навіть відновлення попиту на свіжі молочні продукти було спричинено новою хвилею повернення українців із-за кордону ‒ всі ці фактори стимулювали потребу в сировині. Відбулося також сезонне зниження пропозиції молока. – ІНФАГРО

Тому навіть підвищення вартості газу не змогло стримати зростання цін на сире молоко. Впродовж місяця відбулося декілька етапів перегляду закупівельних цін для виробників. Така динаміка сприяла також підтримці позитивних рівнів рентабельності виробництва молока. Так, «зелений коридор» спричинив відновлення внутрішніх цін концентрованих кормів, але маржа виробників лишається на високих рівнях. За оцінками Інфагро, операційний показник за підсумками вересня склав приблизно 34%.

Держстат оновив дані поголів’я корів і обсягів виробництва сирого молока в Україні за підсумками 8 місяців.

Згідно з офіційними даними, виробництво молока в країні за цей період склало 5,1 млн. тонн, що на 14,6% менше показника минулого року. Господарства населення зменшили обсяги на 18%, в той же час с/г підприємствам вдалося уникнути суттєвого падіння, зниження складає “всього лише” 6,7%.

Є оцінки по виробництву молока в областях, де не проходять воєнні дії (4,1 млн. тонн), та де проходили та/або проходять воєнні дії (1,0 млн. тонн).

За даними Держстату, поголів’я корів в Україні на 1 вересня становило 1,4 млн. голів, що на 15% нижче показника минулого року на аналогічну дату.

По поголів’ю також є оцінка по областям, де не проходять воєнні дії: 1145 тис. голів (82,1%), та де проходили та/або проходять воєнні дії: 250 тис. голів (17,9%).

ІНФАГРО

Останні новини: