Польща з лютого знизить ПДВ на деякі продукти харчування

Міністр фінансів Польщі заявив, що країна з 1 лютого знизить ПДВ на деякі продукти харчування до нуля в рамках програми зниження податків і роздачі грошової допомоги, спрямованої на пом’якшення впливу інфляції на споживачів.

Польща звернулася до Європейського Союзу з проханням схвалити зміни податкових правил, щоб зменшити ПДВ на продукти харчування.

Державне інформаційне агентство PAP цитує комісара ЄС з економіки Паоло Джентілоні, який сказав, що нульовий ПДВ на продукти харчування буде легалізовано для країн-членів у майбутньому.

Приватний мовник Polsat News посилається на неназване джерело в Європейській комісії, яке повідомляє, що Польща отримала неформальну згоду на негайне впровадження змін. Міністр фінансів Тадеуш Косцінський повідомив Polsat News, що Варшава отримала мовчазну згоду на зміни з Брюсселя, і вони можуть бути запроваджені раніше 1 лютого, але роздрібним торговцям потрібен час, щоб підготуватися.

«У Польщі понад 1,5 мільйона кас, які доведеться перереєструвати… Тому нам потрібно чекати до 1 лютого», – сказав він.

За словами Косцінського, Польща веде переговори з Єврокомісією щодо зниження ПДВ на пальне. Відповідаючи на запитання, чи може, за оцінками деяких економістів, інфляція досягти 10% до червня наступного року, він відповів, що цього не можна виключати і люди повинні бути готові до найгіршого сценарію.

«Ніхто з нас не може сказати, буде вона такою високою чи ні, тому що ми не знаємо, яка буде ціна на газ чи нафту, і яким (буде) курс злотого до долара.  Це основні фактори, які викликають таку інфляцію», – сказав міністр фінансів.

reuters.com

Останні новини: