У жовтні імпорт сиру в Україну побив усі рекорди

Українські сировари не змінюють тактику маркетингу.  Вони й надалі піднімають ціни та скорочують акційні розпродажі, втрачаючи при цьому обсяги реалізації на користь продавців імпортного сиру.  ІНФАГРО

У Європі сир суттєво подорожчав.  Тому з’явилася надія, що імпортери можуть зменшити закупівлі, не маючи колишньої маржі.  Але це, можливо, буде потім, а поки що жовтневий імпорт побив усі рекорди.

У країну завезено 4,2 тис. т сичужних сирів.  За великим рахунком, це половина середньомісячного продажу.  Можливо, цей імпорт йшов ще за старими контрактами із низькими цінами.  Нині ж собівартість імпорту навіть блочної Гауди та Ементалю зросла і різниця в цінах з українським сиром вже не така суттєва, як раніше.

Вітчизняні виробники сиру теж збільшують ціни як для внутрішнього ринку, так і для експорту.  При цьому втрачають обсяги продажу.

Основними постачальниками сиру в Україну є Польща (41%), Німеччина (14%) та Нідерланди (11%).  Український сир продається в Казахстан (70%) і в Молдавію (25%).

Незважаючи на високі ціни на сир, як вітчизняний, так і імпортний, торговці розраховують на традиційно хороші грудневі продажі напередодні свят.  Але чи буде цього року дотримано цієї традиції, час покаже.

ІНФАГРО

Останні новини: