Білорусь контролює 6% світової торгівлі молокопродуктами

Згідно зі звітом Milk Market Observatory за червень 2021 року, Білорусь посідає 2-е місце в світі з експорту згущеного молока, 3-е місце з експорту вершкового масла і сухої сироватки, 4-е місце з експорту сиру, 5-е місце з експорту сухого  знежиреного молока.

У Білорусі обсяг виробництва молока в 2020 році виріс на 5%, до 7,7 млн ​​тонн.  З цієї кількості більше 6 млн тонн пішло на виробництво масла, сирів, сухого знежиреного молока, молочних консервів, сухої молочної сироватки та інших видів продукції.  Обсяг випуску продукції з незбираного молока в результаті склав 2 102 тис. тонн (+ 5,4% до 2019 року).  Такі дані наводять аналітики рейтингового агентства BIK Ratings та інвестиційно-консалтингової компанії ASER в огляді білоруського ринку молока і молочної продукції.

Білоруські молокопереробні підприємства зуміли наростити виробництво сиру на 11%, до 270,7 тис. тонн.  Випуск вершкового масла був збільшений на 3%, до 119,5 тис. тонн. При цьому на внутрішньому ринку в роздробі було реалізовано 54 тис. тоннсиру і 23 тис. тонн вершкового масла.

Якщо середньорічний приріст продажів сиру становить 5% протягом останніх 5 років, то продажі масла вершкового щорічно знижуються приблизно на 3%, відзначають аналітики.  Зниження споживання вершкового масла пов’язане з тенденціями здорового способу життя і скороченням споживання жирної продукції.

produkt.by

Останні новини: