У першій половині червня ринок сирого молока стабільний

Стабілізація погоди нарешті дала приріст в обсягах пропозиції молока, ціни на зернові відкотилися, а зміцнення гривні знизило експортні апетити.  ІНФАГРО

Всі перераховані фактори сприяли збереженню цінового балансу на ринку сировини в першій половині червня, тому і основні контракти як для сільгосппідприємств, так і для населення залишилися в колишніх діапазонах.

Рівні цін молока сировини сільгосппідприємств в середині червня складають 10,00-11,90 грн/кг зі ставкою 14% ПДВ (9,00-10,40 без урахування ПДВ).  Вартість молока, виробленого в господарствах населення залежно від регіону знаходиться в діапазоні 5,90-7,15 грн/кг без ПДВ, а середня ціна цієї категорії оцінюється в 6,50 грн/кг.

Молоко на споті в залежності від якості оцінюється без доставки від 11,5 до 12,5 грн/кг з ПДВ 20% (в середньому, близько 10,0 грн/кг без ПДВ), тобто  прагне до цінового рівня молока сільськогосподарських підприємств вищого та екстра сортів.

Ціни на зернові в Україні знижуються, тому в червні варто чекати поліпшення операційної рентабельності виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами.  До кінця місяця очікуємо збереження стабільності на українському ринку молока сировини.

ІНФАГРО

Останні новини: