Імпорт сиру буде рости, але темпи зростання сповільняться

Українські сировари намагаються утримувати свої ринкові позиції, але навіть найбільшим операторам робити це стає все складніше.  ІНФАГРО

Можна припустити, що нинішню кризу переживуть далеко не всі виробники цього чудового продукту.  З ринку піде черговий десяток дрібних і навіть середніх операторів.  Ринок чекає черговий масовий перерозподіл.  І як мінімум третину цього ринку однозначно заберуть постачальники європейського сиру.

Зараз же, щоб встояти в конкуренції, сироварам доводиться працювати на межі збитковості.  Погіршує їх положення постійне зростання вартості сировини і жорстка політика торгових мереж, які не бажають змінювати умови і збільшувати ціни.  Хоча і самі виробники розуміють, що зараз підняття цін багато користі не принесе.

Експорт сичужного сиру в минулому місяці в порівнянні з попереднім зріс майже в два рази, до 600 т. Збільшилися також зовнішні поставки сирних продуктів: на 41%, до 2,9 тис. т.

Але навіть весь експорт сиру разом з сирним продуктом, на жаль, менше імпорту європейських сирів.  У жовтні в країну завезли 3,26 тис. т сичужних сирів, що на 63% більше імпорту в аналогічний місяць минулого року, не кажучи вже про показники попередніх років.

Імпорт сиру буде і далі зростати, але темпи цього зростання сповільняться в тому числі і через девальвацію гривні.  Та й в цілому до смаку європейських сирів багато українців ще не звикли, для поточного рівня попиту ринок ними вже перенасичений.  Найбільшим постачальником сиру залишається Польща.  Істотну частку в імпорті займають також сири, що поставляються з Німеччини, Нідерландів, Франції та Італії.

ІНФАГРО

Останні новини: