Імпорт сиру продовжує стрімко зростати

У грудні продажі сиру в Україні традиційно активізувалися.  Крім того, зросло і загальне споживання цього продукту.  ІНФАГРО

Якби не імпорт, що суттєво зріс, то в цій ситуації українські сировари могли б добре заробити.  Але на жаль, через великий обсяг імпорту більшості сироварів вдалося в кращому випадку зберегти минулорічний рівень передсвяткових продажів.  На збільшення цін в грудні наважуються не всі, при цьому все одно більше половини товару багатьом доводиться реалізувати за допомогою акцій.

Таким чином, в грудні для дистриб’юторів оптові ціни залишилися на рівні минулого місяця.  Народні сири типу «Російський» і «Голландський» продаються підприємствами по 160-170 грн/кг.  Але через великі апетити торгівлі на прилавках магазинів складно знайти сир дешевше 210 грн/кг.  Це дорого навіть для передсвяткового періоду.

Зате торговці імпортними сирами при такій вартості вітчизняної продукції мають просто величезні можливості для заробітку.  Собівартість імпорту європейської Гауди становить близько 110 грн/кг.  Результат очевидний: уже в листопаді імпорт сичужного сиру в порівнянні з попереднім місяцем збільшився відразу на 19%, до 2,4 тис. т. Імпорт твердих сирів виріс на 20% до 1,4 тис. т, що в 2,5 рази більше  в порівнянні з листопадом минулого року.  У грудні зовнішні закупівлі продовжать зростати.

Що стосується експорту сиру, то в грудні, і без того скромний, він скоротиться ще більше.  Адже Казахстан – основний імпортер українського сиру – на початку місяця виставив українським постачальникам молокопродуктів нові вимоги до форм ветеринарної сертифікації, які органи Держпродспоживслужби привести у відповідність до цих вимог поки не можуть.

ІНФАГРО

Останні новини: