Виробництво молока в Австралії зростає

За прогнозами аналітиків USDA, виробництво молока в Австралії в 2024 році може зрости вперше з 2020 року на 3,3% до 8,75 млн тонн. Це можливо завдяки високим цінам на сировину, нижчим цінам на корми та добрива та загалом хорошим погодним умовам.

Однак оцінки USDA на 2024 рік були скориговані через посушливі умови в деяких регіонах виробництва молока (південний захід Вікторії, а також Західна Австралія та Південна Австралія).

Очікується, що внутрішнє споживання рідкого молока у 2024 році зросте вперше за шість років. Це пояснюється швидким зростанням населення. Очікується збільшення виробництва та експорту сиру та сухого молока. У випадку з маслом очікується, що виробництво зменшиться, але експорт збільшиться.

Важливим фактором, що сприяє збільшенню виробництва молока, є зниження цін на м’ясну худобу. Це призвело до зменшення поголів’я м’ясного поголів’я, що утримується, і, як наслідок, збільшення пасовищ для дійного стада. У той же час спостерігався значний спад попиту на молочних телиць з Китаю.

Очікується, що внутрішнє споживання рідкого молока в 2024 році трохи зросте на 0,5% до 2,455 млн тонн. Хоча це буде пов’язано зі зростанням населення, споживання на душу населення знизиться приблизно на 2%. У 2023 році споживачі повернулися до незбираного молока та відмовилися від UHT молока. Дещо зросло споживання ароматизованого молока, а споживання знежиреного молока дещо зменшилось.

Також оцінюється, що місцевий ринок переробки отримає на +5,6% більше сировини, тобто 6,152 млн тонн. Таким чином, очікується збільшення виробництва сиру, сухого знежиреного молока і сухого незбираного молока. Збільшення виробництва сухого молока зумовлене більшою мірою необхідністю керувати більшими обсягами молока під час пікового виробництва. Однак молочні переробники очікують, що й надалі будуть надавати перевагу виробництву сиру, щоб оптимізувати свою економічну віддачу, як це було в Австралії протягом багатьох років.

Очікується, що експорт рідкого молока й надалі скорочуватиметься (пік досягне 2021 року) через ослаблення попиту на головному експортному ринку Австралії, Китаї. Також очікується, що експорт сиру та СЗМ значно зросте у 2024 році завдяки збільшенню виробництва. Експорт вершкового масла залишається на дуже низькому рівні, але, за оцінками, збільшиться в 2024 році. Однак це аномально низький рівень.

У 2024 році очікується відносно незначна зміна імпорту всіх основних молочних продуктів.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: