Естонія встановлює нові рекорди у виробництві молока

У той час як молочні фермери в деяких сусідніх країнах ледве зводять кінці з кінцями, естонська молочна промисловість демонструє видатні результати.

У 2023 році в Естонії було вироблено 895 тис. тонн сирого молока, що на 5% більше, ніж у попередньому році. Це найвищий показник за останні 31 рік, повідомили в Департаменті статистики Естонії.

«Востаннє виробництво молока було вище, ніж зараз, у 1992 році, але тоді продуктивність була в 3 рази меншою. Якщо 30 років тому 1 корова давала 3,5 тис. кг молока на рік, то зараз у середньому 10,6 тис. кг», – розповів старший аналітик Департаменту статистики Антон Кардаков. Середня продуктивність минулого року також зросла на 5%.

«Дані про виробництво молока за 2023 рік для інших країн ЄС ще не опубліковані. Порівняно з даними за 2022 рік, результати Естонії у 2023 році перевершили б такі країни, як Данія та Нідерланди», – підкреслили в Департаменті статистики.

Регіон Ярвамаа, на який припадає 17% виробництва молока та 16% молочних корів у країні, є лідером за продуктивністю, яка оцінюється в 11 200 кг на корову на рік.

Річний приріст продуктивності становив 486 кг молока, що є рекордом за останні 20 років, відзначають аналітики. Значною мірою цей результат забезпечили кілька лідерів ринку. Наприклад, Kaiu LT, відома естонська молочна компанія, досягла середнього показника в 14 500 кг молока.

Молочна промисловість Естонії не тільки процвітає всередині країни, але й помітна на світовій арені. У 2023 році країна експортувала приблизно 211 000 тонн сирого молока та вершків для подальшої переробки, зміцнивши свої позиції як значного експортера молочної продукції в регіоні. Ця потужна торгівля забезпечує майже чверть сільськогосподарського доходу Естонії, а вартість молочних продуктів, вироблених у країні, минулого року досягла 375 мільйонів євро.

У 2023 році із закупленого в Естонії сирого молока було виготовлено 241 тис. тонн молочної продукції, у тому числі 104 тис. тонн питного молока, 52 тис. тонн сиру та сиру, 36 тис. тонн кисломолочних продуктів і 4,6 тис. тонн вершкового масла, повідомляє Департамент статистики. Значна частка молочної продукції також експортується, насамперед до інших країн Європейського Союзу.

ІНФАГРО за матеріалами dairyglobal.net

Останні новини: