АРСЕН ДІДУР, виконавчий директор СМПУ: Якщо ми не будемо стимулювати виробництво молока і збільшення поголів’я через держпідтримку, то у нас постійно буде дефіцит

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур у коментарі “Телеграфу” повідомив, що однією з головних тем комітетського слухання 8 лютого буде скарга від молокопереробників на недостатність сировини.

Тому що в середньому по галузі завантаженість цих підприємств становить лише 50-60%. Це впливає на собівартість, конкурентоздатність та інше“, — акцентує він.

За словами виконавчого директора СМПУ, без державної підтримки галузі вітчизняні підприємства далі не зможуть ані модернізуватися, ані зберегти поголів’я.

Якщо ми не будемо стимулювати виробництво молока і збільшення поголів’я через держпідтримку, то у нас постійно буде дефіцит. Відтак, зрозуміло, буде висока ціна на сировину. Зараз ми вже втрачаємо деякі зовнішні ринки через збільшення собівартості, а далі втрачатимемо і внутрішній ринок. Якщо сьогодні ми його суттєво вже втратили по сирах, то завтра будемо втрачати по свіжій молочній продукції“.

Арсен Дідур при цьому повідомив, що прийняте нещодавно рішення РНБО зобов’язує Кабмін розробити Програму розвитку тваринництва на найближчі 10 років. “Встановлено дедлайн, потрібно розробити концепт стратегії – як ми будемо зберігати поголів’я і збільшувати його. Зараз це мають пропрацювати на рівні Мінагрополітики для подальшого затвердження Кабміном“.

telegraf.com.ua

Останні новини: