В Ірландії помітно скоротилося виробництво молока

За останні кілька місяців виробництво молока в Ірландії різко скоротилося.

У листопаді 2023 року ірландські фермери виробили лише 388,7 тис. т молока, що на 19,8% менше, ніж у тому ж місяці минулого року, а також на 16,6% менше, ніж у листопаді 2021 року. Це означає зниження на 12,6% у жовтні порівняно з роком тому.

За перші 11 місяців 2023 року виробництво молока в Ірландії склало 8,3 млн т, що на 2,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє Головне статистичне управління. Протягом усіх 11 місяців ірландські фермери/члени кооперативів постачали менше молока в порівнянні з минулим роком, хоча в перші кілька місяців року спостерігалося менш виражене зниження.

За словами президента Ірландської асоціації постачальників молока (ICMSA) Деніса Дреннана, ірландські молочні компанії, а також їхні фермери постачальники мають почати хвилюватися. Він пояснив, що різке падіння показників виробництва у 2023 році було зумовлене низкою факторів, у тому числі ціною на молоко, яка була нижчою за собівартість виробництва, і надзвичайно складними погодними умовами.

Але він також підтвердив, що немає жодних сумнівів у тому, що нові обмеження на допустимі рівні органічного азоту до 220 N на гектар з 1 січня 2024 року, є також дуже важливим фактором. На його думку, скорочення виробництва у поєднанні з цими обмеженнями фактично спрацювало як політика скорочення поголів’я.

За словами Дреннана, само собою зрозуміло, що питання обсягів виробництва для тих кооперативів, які інвестували значні кошти в сучасні переробні потужності, стане проблемою. «Очевидно, можна припустити, що конкуренція за постачання молока підніме ціни на молоко. Кооперативи мають дуже значні пакети акцій фермерів, і реальна небезпека тут полягає в тому, що, хоча ціни на молоко можуть зрости, вартість пакетів акцій фермерів у цих кооперативах може впасти, оскільки ринки реагують на падіння обсягів відносно  переробних потужностей.

«Це дуже засмучує ICMSA та ірландських молочних фермерів, тому що ми вважаємо, що це абсолютно хибний підхід — ми віримо, що було і є цілком можливим узгодити обсяги виробництва з науково підтвердженими цільовими показниками стійкості виробництва, а також ретельно розрахованими переробними потужностями. Нашим завданням, над яким ми продовжуємо працювати, є відновлення зв’язку між усіма 3 елементами, і першим елементом має бути постійна та стабільна ціна на молоко, яка дозволить молочним фермерам виробляти необхідні обсяги».

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: