МАРЦІН ГІДЗИК, президент Асоціації переробників молока, Польща: Для підтримки закупівельних цін молочні кооперативи беруть кредити

Марцін Гідзик, голова правління ZPPM (Асоціаці переробників молока Польщі) розповів порталу forummleczarskie.pl як минулий рік вплинув на інвестиційну діяльність молочних заводів і чи відбулося її уповільнення.

“Фінансове становище переробних підприємств дуже різне. Ми знаємо, що серйозною проблемою для малих і середніх підприємств є підтримка фінансової ліквідності в умовах, з одного боку, зростання витрат, а з іншого – тиск з боку фермерів, щоб принаймні підтримувати рівень цін на молоко.

Іноді кооперативи беруть кредити не на інвестиції, а щоб підтримувати ціни на молоко. Ймовірно, наприкінці року у звітах значної частини молочних кооперативів, а може й більшості, будуть зафіксовані збитки. Ця ситуація для багатьох є шокуючою через рекордно вдалий минулий рік. Але, як я завжди кажу, криза перевіряє лідерські якості компаній та менеджерів. Нещодавно я зустрівся з головою одного з кооперативів, який зміг вийти з глибокої кризи незважаючи на дуже конкурентне оточення, конкуренцію з більшою компанією. За його словами, це було непросто, але йому вдалося цього досягти.

Чим його поведінка відрізняється від деяких інших керівників, які постійно говорять про необхідність державної допомоги та вимагають втручання держави практично на кожному етапі харчового ланцюга?

Можливо, поточна криза змінить обличчя польської молочної промисловості в тому числі і через появу більшої групи сучасно мислячих професіоналів. Це залежить тільки від власників кооперативу, тобто фермерів”, – підкреслив Марцін Гідзик.

forummleczarskie.pl

Останні новини: