ЄС оцінює вплив членства України в ЄС на бюджет

Dairy Flash, електронний вісник Європейської молочної асоціації, пише про наслідки вступу України до ЄС, зокрема, про фінансові наслідки для Європейського Союзу.

“За внутрішніми оцінками, потенційний вступ України до Європейського Союзу має значні фінансові наслідки для блоку. Аналіз, заснований на існуючих бюджетних правилах ЄС, показує, що приєднання до блоку України та восьми інших нових держав-членів може збільшити бюджет ЄС приблизно на 256,8 мільярда євро.

Слід зазначити, що після вступу Україна стане найбільшим одержувачем сільськогосподарських субсидій ЄС, випередивши Францію, що призведе до 20% скорочення виплат за гектар для існуючих одержувачів.

Документ закликає до необхідності започаткувати значні реформи та перехідні заходи, щоб задовольнити потенційне членство України без навантаження на існуючий бюджет і політику. Відповідно до цих подій EDA вже налагодила плідні відносини з українською молочною промисловістю.

У липні 2023 року було опубліковано наше дослідження EDA/Infagro «Українська молочна промисловість у лактосфері ЄС». Згідно з його прогнозами, до 2032 року внесок України в загальне виробництво сирого молока в ЄС потенційно може досягти 5%, а частка України в загальній переробці сирого молока в ЄС – 4%. При цьому частка споживання в Україні оцінюється в 6% від загального обсягу в ЄС”.

ІНФАГРО за матеріалом Dairy Flash, EDA

Останні новини: