Світові ціни на молочну продукцію поки що залишаються низькими

За словами старшого агроекономіста Натана Пенні з Westpac NZ, глобальні ціни на молочну продукцію в 2023 році залишаються низькими.  «Насправді, ми очікували, що ціни у цей час вже відновляться».

З початку року ціни на біржові молочні продукти загалом впали приблизно на 5%, тоді як ціни на сухе незбиране молоко знизилися приблизно на 1%.  Але Пенні оптимістично дивиться на перспективи решти року: «Китайська економіка відновилася, і в результаті ми очікуємо відновлення економічної активності в 2023 році. Після зростання на мізерні 3,5% у 2022 році ми очікуємо, що китайська економіка протягом 2023 року зросте приблизно на 6%».

Світові ціни на молочну продукцію в основному ще не змінилися.  Винятком на фоні загальних низьких цін є ціни на вершкове масло, які цього року зросли приблизно на 3%.  «Це перша ознака того, що попит на молочні продукти покращується.  Тим не менш, вершкове масло становить лише скромні 8% молочних продуктів, які враховуються при розрахунку ціни на молоко, тоді як на сухе незбиране молоко припадає близько двох третин.  Іншими словами, нам потрібне ширше підвищення цін на молоко, щоб це призвело до підвищення ціни на молоко».

Пенні очікує, що це питання того, коли, а не якщо підвищення попиту в Китаї призведе до зростання цін на молочні продукти.  «Китай є найбільшим ринком для Нової Зеландії і має величезний вплив на світові ціни на молочні продукти.  Зважаючи на це, примітно, що частка молочного експорту Нової Зеландії, що йде до Китаю, впала з 43% у листопаді 2021 року до приблизно 30% зараз».

«Інші ключові ринки Нової Зеландії в решті Азії трохи відновилися, хоча й з цінами нижчими, ніж платив Китай.  Але ми очікуємо, що світові ціни на молочну продукцію зміцняться протягом 2023 року. Незважаючи на те, що зростання відбудеться пізно в цьому сезоні, це означає, у 2023-2024 роках ціна на молоко буде високою».

Rabobank також підтверджує в своєму Australia Agribusiness Monthly, що молочні ринки в лютому залишалися слабкими.  «Це тривале падіння товарного кошика», — зазначає Rabobank.  «З моменту піку в другому кварталі 2022 року спотові ціни впали від 20% до 40% залежно від продукту.  Очікується, що слабкі основні показники перешкодять будь-якому відновленню цін у найближчій перспективі».

За словами Rabobank, зростання виробництва молока за межами Австралії набирає обертів.  «Повернення до зростання відбувається завдяки північній півкулі.  Останні цифри показують стабільне зростання в більшості країн Європейського Союзу.  Виробництво молока розширюється в США та Південній Америці».

Водночас Rabobank пояснює, що виробництво молока в Новій Зеландії помірно зростає. «Вплив циклону «Габріель» ще попереду».

В Австралії наслідки несприятливих погодних умов і консолідації промисловості продовжують погіршувати стан виробництва молока.  Старший аналітик Майкл Харві пояснює, що в середині сезону 2022-2023 рр. виробництво молока відстає відносно минулого сезону на 7,1% і зараз становить 4,5 млрд літрів.  «Це буде повільний поворот, але вже є деякі ознаки.  Виробництво молока впало в усіх регіонах, але в деяких регіонах темпи падіння сповільнилися».

Фермерів, які займаються молочним скотарством, закликають максимально використати споживання трави цієї весни, використовуючи планувальник сівозміни, який гарантує, що вони вирощують достатньо трави на початку сезону, щоб мати час для другої сівозміни.

Харві підкреслює, що багато молочних фермерів увійдуть до осені з хорошими запасами кормів.  «Наявність зрошувальної води та додаткових кормів – після пристойного озимого врожаю – це гарна новина, оскільки починається підготовка до наступного сезону.  Є деякі проблеми щодо наявності кормів;  вартість покупних кормів залишається підвищеною.  Ціни на добрива повертаються до більш нормального рівня».

Французька компанія Danone повідомила Reuters, що отримує більше сироватки з деяких частин Азії.  Аналітики кажуть, що цей крок може допомогти скоротити витрати, але також викликати ворожнечу з боку європейських постачальників.  Молочна компанія, яка виробляє такі продукти, як йогурт і дитячі суміші, досі в основному покладалася на Європу в частині сировини.  Але інфляція витрат змусила галузь боротися за захист маржі.  Перехід на постачання сироватки з-за меж Європи може тиснути на відносини Danone з молочними фермерами в своїй країні та на решті континенту.

Звіт USDA про виробництво молока у США за лютий 2023 року показав зростання виробництва молока в січні.  Виробництво зросло на 1,5% порівняно з січнем 2022 року в 24 основних штатах із загальним обсягом 18,5 мільярдів фунтів (8,4 мільярдів кг).  Удій на корову в 24 основних штатах становив в середньому 2069 фунтів (939 кг) за січень, що на 18 фунтів (8,2 кг) вище січня 2022 року. Кількість дійних корів на фермах у 24 основних штатах становила 8,93 мільйона голів, або на 51 000 голів більше січня 2022 року.

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: