У вересні ринок молочної сировини в Україні активізувався

Кілька факторів посприяли активізації ринку молочної сировини на початку вересня. – ІНФАГРО

Головними в активізації ринку стали сировари. Після зміни курсу наприкінці липня стало зрозуміло, що імпорт втратив привабливість і мережі будуть змушені переключити увагу на вітчизняних виробників. Проте, в серпні операторів стримували існуючі контракти та високі запаси на складах. Але вже з перших чисел вересня сировари продемонстрували свою потребу в сировині, першими піднявши закупівельні ціни на молоко.

Різниця цін біржових молочних товарів в ЄС і Україні лишається значною. Через слабку активність західного ринку в серпні трейдери навіть знизили пропозиції для українських товарів.

Категорія, попит на яку через інфляцію був під максимальним питанням – свіжі молочні продукти. Та в кінці літа відбулася чергова хвиля повернення вимушених переселенців до України, що позитивно позначилось і на продажах категорії на початку вересня.

Таким чином, виробники всіх категорій молочних продуктів відчули потребу в додаткових обсягах сировини, що призвело до помітного зростання закупівельних цін на сире молоко.

За останні 3-4 тижні вартість сирого молока с/г підприємств в Україні встигла підвищитись на 30-40 копійок. В середині місяця діапазон заготівельних цін для молока с/г підприємств вже переважно складає 10,2-11,5 грн/кг без ПДВ.

Середня ціна для населення також піднялась і в більшості випадків знаходиться навколо рівня 7,5 грн/кг без ПДВ.

ІНФАГРО

Останні новини: