Мережі частково відновили поставки сиру в магазини

Логістика сиру налагоджується, мережі частково відновили прямі поставки в магазини попри непрацюючі ТРЦ в багатьох регіонах. Полиці працюючих магазинів вже майже звільнились від імпортного асортименту. – ІНФАГРО

Сиророби в Центральній Україні та на Заході здатні забезпечити поточний попит на сир, оскільки він і так обмежений через виїзд споживачів з окупованих та прифронтових територій. Відносно непогані продажі на Західній Україні, куди перемістились переселенці.

Ціни на сир здебільшого залишаються незмінними.

Експорт сиру і сирних продуктів мізерний, обмежений поставками в Молдову.

У  будь-якому випадку експорт сиру в поточному місяці буде зовсім незначним.

Щодо імпорту, то в лютому, попри високі ціни, імпорт сиру був ще достатньо значним. Було закуплено 3,6 тис. т сичужного сиру (в т.ч. 1,5 тис. т твердого/напівтвердого) і 600 т плавленого. Зараз більшість завезеного в лютому сиру або вже розпродана, або десь застрягла на розподільчих складах. Скоріш за все з Європи повезуть сир як гуманітарну допомогу.

У лютому левова частка експорту сиру (з урахуванням сирного продукту) прийшлася на Казахстан, 75%, також здійснювалися поставки до Молдавії (21%).

Імпортні сичужні сири у лютому надходили з Польщі (41%), Німеччини (13%), Франції (12%), Нідерландів (11%), Італії (8%) та з інших краін (15%).

ІНФАГРО

Останні новини: