МАКС ФАСТЄЄВ, партнер проектів Інфагро: Перерахунок в молоко. Викривлення

Прошу звернути увагу на коефіцієнти, які використовує ФАО при перерахуванні молочної торгівлі в еквівалент молока (під таблицею в рамці). Це метод вмісту в продуктах сухих речовин з посиланням на затверджені норми IDF (International Dairy Federation) з явним перекосом в сторону цінності білка проти жиру. Взагалі, ФАО має кілька робочих варіантів перерахунку молочних товарів у молоко.

Наскільки цей результат відрізняється від «радянського» підходу перерахунку, який і досі використовується статорганами СНД, можна наочно побачити по Україні.

При поточному жирорієнтованому імпорті та білокорієнтованому експорті «офіційний» перерахунок спотворює дійсність – малює імпорт вже на рівні 1 млн. тонн в еквіваленті молока (ФАО, наприклад, для 2020-21 показує лише 350 тис. т/рік) і майже не бачить в експорті сухе молоко та сироватку (на відміну від ФАО, зовсім не бачить казеїн, п.с. а сирні продукти – не бачить ніхто, крім Інфагро).

Чому так? Тому що 40 років тому рідка сироватка та знежирене молоко не перероблялися і виливались у каналізацію… У підрахунку статистики ми досі цим займаємось…

Наскільки правильно орієнтуватись на норми IDF у перерахунку торгівлі на сире молоко? Не впевнений щодо такого перекосу у бік білків, адже споживання молочної продукції при оцінці балансу тут все одно орієнтоване на жири. Але однозначно настав час переходити на перерахунок вмісту сухих речовин у всіх продуктах, а не тільки покладатися на ключові «жирні» товари 40-річної давності і ігнорувати білок.

Дублюю коефіцієнти, подані під таблицею: вершкове масло (6.60), сир (4.40), знежирене/незбиране сухе молоко (7.60), згущене молоко (2,10), йогурт (1,0), вершки (3,60), казеїн (7,40), знежирене молоко (0,70), рідке молоко (1,0), суха сироватка (7,6).

Таблиця, відповідно і дані, взяті із свіжого грудневого звіту DAIRY MARKET REVIEW: Emerging trends and outlook.

fb Maks Fasteyev

 

Останні новини: