Молокопродукти, як і більшість інших продуктів харчування, дорожчають у всьому світі

Активізація світового попиту на вершкове масло, СЗМ та СНМ, а також прагнення трейдерів нарощувати запаси призвели до того, що значення жовтневого індексу цін FAO на молочну продукцію зросло на 2.6 пункту порівняно з вересневим показником. – ІНФАГРО

Загалом, продовольство у світі зараз рекордно дороге за останні десять років. Але зростання цін не триватиме вічно. Аналітики припускають їхній обвал у 2022 році. Основою причини такого висновку є нинішній поганий стан китайської економіки, внаслідок чого країна, швидше за все, скоротить імпорт молокопродуктів. Слід нагадати, що саме Китай як найбільший у світі імпортер останніми роками задає тренди глобального ціноформування.

Україна від трендів світового ринку зараз залежить лише побічно, оскільки має мізерні обсяги молочного експорту. Проте глобальне подорожчання позначається на скороченні імпорту до країни. Наприклад, якщо ще на початку осені в Україну завозили пристойні обсяги європейського масла, то зараз ціна на цей товар в Україні вже помітно нижча ніж у ЄС. Імпорт масла практично припинився. Очевидно, найближчим часом зменшаться і обсяги закупівель сирів.

У ситуації, що склалася, вітчизняні виробники молокопродуктів, з одного боку, отримали непоганий шанс для збільшення цін. Але з іншого боку, заробити їм заважають дорожнеча сировини, енергоресурсів та монополія торгових мереж.

Боротися з рітейлерами складно, але ще якось можна. Зростання ціни на молоко сировину зараз вдається трохи стримувати. Але на вартість газу та електроенергії вплинути не вийде. Тому зима для вітчизняних молочників буде дуже непростою.

ІНФАГРО

Останні новини: