БУТБ відзначає зростання попиту на молочну сировину з боку білоруських переробників

Білоруська універсальна товарна біржа відзначає зростання попиту на молочну сировину з боку білоруських переробників.

З початку року на Білоруській універсальній товарній біржі реалізовано 98,4 тис. т сирого коров’ячого молока на 105,2 млн. дол. Причому, якщо в натуральному вираженні продажі збільшилися незначно (101% до січня – жовтня 2020 року), то у вартісному вираженні темп зростання становив 116%.

Як пояснили в прес-службі біржі, збільшення суми угод зумовлено підвищеним попитом з боку молокопереробних підприємств – насамперед експортерів, які готові боротися за  кожний лот для задоволення потреби у якісній молочній сировині.

“Цього року підприємства молочної галузі суттєво наростили постачання за кордон, і на сьогоднішній день на нашу країну припадає близько 6% світової торгівлі молокопродуктами. Звичайно, зі збільшенням обсягів виробництва та реалізації готової продукції збільшився і попит на сире молоко. На біржовому майданчику активно працює близько 20 молоковиробників, виставляючи на торги свій вільний ресурс. Для переробників це хороша можливість докупити відсутні обсяги молокосировини, але оскільки попит, як правило, перевищує пропозицію, то і біржові ціни виявляються помітно вищими за позабіржові. Наприклад, за прямими контрактами літр молока сорту “Екстра” коштує в середньому близько 85 копійок (9.10 грн), а на біржових торгах у ході конкуренції між покупцями ціна сягає Br1,20 (12.85 грн). Зрозуміло, від цього насамперед виграють молочні ферми, отримуючи плюс 15-20% додаткового виторгу. Водночас для переробних підприємств вигідніше переплатити за сировину, а згодом компенсувати ці витрати за рахунок експорту продукції з високою доданою вартістю. Тобто і продавець, і покупець отримують саме те, що їм потрібне”, – прокоментували у прес-службі.

Біржові торги сирим коров’ячим молоком на внутрішній ринок проводяться на БУТБ із квітня 2019 року. У щотижневих торгових сесіях регулярно беруть участь близько 7 виробників та 15 переробників. При цьому для збільшення пропозиції молокосировини вивчається можливість залучення на торги іноземних постачальників. Зокрема, про зацікавленість у реалізації сирого молока через біржовий майданчик вже заявили фермерські господарства з низки регіонів Російської Федерації, що межують з Білоруссю”, – додали на біржі.

belta.by

Останні новини: