За підсумками року сільгосппідприємства можуть зберегти виробництво молока на рівні минулого року

Зростання закупівельної ціни молока, що поставляється сільгосппідприємствами на переробні заводи, успішна кормозаготівля та збереження поголів’я сільгосппідприємствами, дозволили виробникам вийти на непоганий рівень рентабельності.  ІНФАГРО

За підсумками жовтня для всіх видів сільгосппідприємств рентабельність становила в середньому +18%, а для високопродуктивних господарств +30%.

Вересневі дані Держстату свідчать про зростання виробництва молока у сільгосппідприємствах майже на 4% до вересня минулого року.  Загальна зміна за дев’ять місяців становить -0,8%, але за підсумками року у цій категорії виробництво збереже рівень минулого року чи навіть покаже деяке зростання.

Тягне показники всієї галузі вниз падіння виробництва молока в господарствах населення, зменшується також надходження цього молока на переробку.  За підсумками дев’яти місяців зниження виробництва сировини в цій категорії знизилося на 8,3%, а надходження на переробку впало більше ніж на 20%.

Дуже непрості часи настали у переробників, які зазнають серйозних труднощів.  Постійне зростання витрат, падіння продажів через підвищення цін на полиці, відсутність оперативних коштів.  Ці фактори тиснуть на бізнес і виробники молока вже відчувають проблеми партнерів – почалися затримки оплати за сире молоко.

Все це вплинуло на зниження молочного попиту в жовтні як у роздрібному продажу, так і в частині біржових товарів, і це сприяло певній стабілізації цін на сировинному ринку. Закупівельні ціни сирого молока в другій половині жовтня залишалися майже без змін, хоча досягнутий до цього рівень все ж таки дуже високий.

ІНФАГРО

Останні новини: