Виробництво молока в Білорусі за п’ять років зросло більш ніж на 10%

Виробництво молока в Білорусі за п’ять років зросло більш ніж на 10%. Про це повідомив журналістам міністр сільського господарства і продовольства РБ Іван Крупко в ході експортного форуму «Білорусь молочна».

«За останні п’ять років вдалося збільшити обсяг виробництва молока в цілому по країні більш ніж на 10%. У 2020 році ми досягли цифри в 7,8 млн т. Перспективи очевидні: за результатами року ми збільшимо обсяг виробництва на 100 тис. т, а за підсумками п’ятирічки плануємо вийти на цифру в 9,2 млн т », – сказав Іван Крупко.

Він підкреслив, що на зовнішніх ринках великий попит на білоруську молочну продукцію. «Потреби внутрішнього ринку забезпечені. Сьогодні ми робимо все можливе для нарощування експортного потенціалу нашої країни в молочній галузі. Підприємства працюють стійко і рентабельно. Заробляють сировинні зони, переробка і наші трейдери, які продають молоко на зовнішніх ринках. Ми намагаємося разом з експертами виробити подальшу стратегію білоруського експорту в молочному виробництві », – зазначив міністр.

Валове виробництво молока в Білорусі нарощується за рахунок максимальної реалізації потенціалу продуктивності корів молочного стада при збереженні протягом останніх років їх чисельності на рівні 1,4 млн. Тисячний рубіж в продуктивності дійного стада був подоланий в 2018 році, а в 2020 році цей показник склав 5,3 тис. кг молока з надбавкою до рівня 2019 року в 271 кг.

За 9 місяців поточного року середній надій молока від корови перевищив минулорічний показник на 70 кг і склав 4104 кг.

produkt.by

Останні новини: