Імпорт молокопродуктів в Україну продовжує зростати

За підсумками трьох кварталів імпорт більшості молочних продуктів зріс.  ІНФАГРО

Зокрема, ввезення сирів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс ще на 11%, свіжих молокопродуктів майже на чверть.  Навіть імпорт сухих молокопродуктів (СЗМ, сироватка), які Україна зазвичай експортувала, зріс на 30-40%.  А ось масла в країну завезли менше, але це поки що, в четвертому кварталі імпортери ще можуть компенсувати втрачене.

В цілому імпорт молокопродуктів в січні-вересні 2021 року в порівнянні в аналогічним періодом минулого року в грошовому вираженні збільшився на 21% до 246 млн доларів (без урахування вартості дитячого харчування).  Якщо до цієї цифри ще додати дитяче харчування, то грошовий імпорт однозначно буде більше експорту.

За три квартали з України вивезли молокопродуктів приблизно на 250 млн доларів, що навіть більше на 8% минулорічного показника.  Але так вийшло виключно за рахунок високих цін, в натуральному вираженні експорт майже за всіма основними товарними позиціями скоротився.

У перерахунку на молоко в цьому році баланс поки що на користь експорту.  Але вже в наступному році при збереженні нинішньої ситуації у виробництві та переробці молока Україна точно буде нетто-імпортером.

У виробників молокопродуктів з’явився невеликий шанс поліпшити свої позиції в непростій співпраці з торговими мережами-монополістами.  Днями до парламенту було подано законопроект, згідно з яким повинні бути встановлені максимально допустимі строки проведення розрахунків з постачальниками молокопродуктів, а також обмежений сумарний обсяг усіх виплат на користь торгових мереж.  Але поки що це лише законопроект.

ІНФАГРО

Останні новини: