Rabobank: Ціни на світовому молочному ринку будуть залежати від імпортного попиту Китаю

Пропозиція на молочному ринку неухильно зростає, очікується, що темпи дещо знизяться, але сама тенденція збережеться.

Як зауважив Рабобанк, будь-яке зменшення глобального попиту спровокує швидке накопичення запасів, пише The DairyNews.

За даними Рабобанк, ціни на молоко зростають, але маржа фермерських господарств по всьому світу все ще залишається неоднорідною. Це обумовлено високими цінами на корми, загальними витратами, але в підсумку здатність протистояти тиску зростаючих витрат може мати саме ціна сирого молока.

У більшості країн світу ціни на молоко дозволяють покрити витрати. Проте, аналітик по молочним продуктам Рабобанк Бен Лейн відзначає, що в ЄС ціни на молоко ледь встигають за зростаючими витратами на його виробництво.
Послабленя цін на ринку кормів чекати не доводиться: США вже повідомили, що урожай кукурудзи виявився значно меншим в результаті тривалої посухи, набагато нижче очікуваного буде і врожай сої. Ситуація на ринку зернових і бобових культур в ряді країн все ще утримує ціни на високому рівні, хоча додатковий потенціал зростання стримується обмеженістю попиту.

Все ще тривають збої в логістиці, різко зростають транспортні витрати, а проблеми з наявністю вільних контейнерів для перевезення створюють додаткові труднощі для експортерів.

– Однак, незважаючи на проблеми з логістикою, молочні продукти продовжують курсувати на світовому ринку, – підкреслює Лайн.

У Китаї пропозицію випереджає попит, при цьому зростання внутрішнього виробництва поєднується зі збільшенням запасів. Ці фактори вказують, що можливо в кінці цього року і в 2022 році Китай буде проводити політику зменшення товарних запасів.

– Пік світових цін на молочні продукти, ймовірно, вже позаду. Ціни знизилися в другому кварталі і будуть сильно залежати від імпортного попиту до кінця цього року, при цьому всю увагу буде звернено на Китай як на основне джерело ризику погіршення ситуації, – резюмує Рабобанк.

dairynews.ru

Останні новини: