Експерт ФАО не виключає продовження зростання цін на основні продукти харчування

Тенденція зростання цін на основні продукти харчування залежить від зростаючого попиту і може тривати в найближчі місяці.

Про це кореспонденту ТАРС розповів старший економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО) Абдолреза Аббассіан, коментуючи зростання середнього значення індексу продовольчих цін ФАО, який відображає щомісячні зміни міжнародних цін на основні види продовольства.

Як повідомляла раніше ФАО, цей показник продовжує зростати 11-й місяць поспіль і досяг найвищого рівня з травня 2014 року. “Ціни встановилися високі через співвідношення попиту і пропозиції. Попит зараз досить високий, і, якщо він буде продовжувати рости, ціни в найближчі місяці збільшаться. Але, можливо, попит не буде рости швидкими темпами через загальні економічні умови, все ускладнюється наслідками і впливом пандемії “, – сказав експерт.

Коментуючи близькі до рекордно низьким ціни в минулому році, він зазначив, що на тлі гарної пропозиції і поставок попит значно знизився на тлі початку пандемії. “Все буде залежати від рівня попиту. Рівень пропозиції не такий поганий, як багато хто міг очікувати, хоча в певних регіонах є проблеми і з врожаями, і з природними умовами. Але в цілому попит задовольняється. Не треба забувати, що економічна ситуація ще далека від тієї , що була до пандемії “, – додав співрозмовник агентства.

milknews.ru

Останні новини: