Глобального дефіциту продовольства немає, але у багатьох країнах ціни ростуть

За оцінками і прогнозами FAO, на світовому ринку на відміну від глобальної продовольчої кризи 2007-2008 років, не спостерігається дефіциту продовольства.

«Навпаки, спостерігається деяке скорочення глобального попиту, що обумовлює певне зниження продовольчих цін. З початку 2020 року під впливом пандемії значення сукупного Індексу продовольчих цін ФАО продовжує знижуватися », – пояснює Володимир Рахманін, заступник генерального директора ФАО, регіональний представник організації по Європі та Центральній Азії.

Разом з тим, за його словами, у багатьох країнах регіону спостерігається зростання роздрібних цін на харчові продукти, в тому числі через підвищення вартості їх доставки до ринків. ФАО вважає, що безперебійне функціонування агропродовольчих збутових ланцюжків є важливою умовою підтримки стабільних цін на продовольство на внутрішніх і зовнішніх ринках.

Володимир Рахманін підкреслив, що викликана пандемією затяжна економічна криза посилює навантаження на продовольчі системи, переробні підприємства, доставку, роздрібну торгівлю, ускладнює доступ до засобів сільськогосподарського виробництва. Заборони на пересування об’єктивно обмежують фермерам, особливо дрібним, доступ до ринків і продажу готової продукції. У свою чергу, поставки швидкопсувних товарів страждають від наявності бар’єрів в логістиці.

У світлі вищезгаданих викликів і з метою зміцнення продовольчої безпеки на території країн ЄАЕС і розширення внеску Союзу в зміцненні глобальної продовольчої безпеки, Рахманін запропонував міністрам держав Союзу активніше взаємодіяти в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між ФАО і ЄЕК, підписаного в 2013 році, а також Плану заходів по його реалізації.

В рамках заходів у відповідь на поширення COVID-19 пріоритетним для ФАО є:

1. Підтримка країн, що розвиваються в попередженні та пом’якшенні наслідків пандемії для продовольчої безпеки і джерел засобів існування свого населення.

2. Участь в обговоренні заходів пом’якшення наслідків COVID-19 для світової торгівлі і ринків продовольства.

3. Допомога країнам і дослідницьким установам в проведенні досліджень з метою виявлення потенційних тварин-господарів вірусу і зниження можливих наслідків його перенесення на людей.

produkt.by

Останні новини: