Упаковка Plasticor змінює колір, коли харчовий продукт стає непридатний для споживання

Вчені Федерального університету Ріо-де-Жанейро (UFRJ), Бразилія, розробили та виготовляють пластикову упаковку Plasticor, яка біологічно розкладається.

Вона також показує, чи є їжа усередині придатна для споживання. Команда винахідників  зараз шукає інвесторів, щоб вивести продукт на ринок і виготовляти його в масовому масштабі. Вони проводять кампанію, залучаючи кошти на платформі під назвою Kickante.

Жоао Вітор Бальбіно, студент біофізик, говорить, що за даними ООН щороку 30% (1,3 млрд т) всіх харчових продуктів, вироблених на планеті, викидаються у сміття.

Зміна кольору – це спосіб кращого управління споживанням їжі, коли перевага буде надаватися тим продуктам, чий термін придатності буде ближчим. Крім того, це може бути індикатором того, що деякі продукти, термін споживання яких минув, є безпечними для споживання.

“Наша упаковка є екологічною, оскільки у її виготовленні не використовуються хімічні добавки і термін її розкладання досить короткий”, – говорить Бальбіно.

“Хоча загальновживаний пластик розкладається протягом століть, студенти вважають, що Plasticor розкладається за півроку”.

До команди студентів, що розробили Plasticor, входять Жоао Бальбіно, Ана Рафаела, 20 років, Каміла Франса, 21 рік, Ігор Теноріо, 22 роки, Жоао Вітор Ліра, 20 років, Лорена Балеріні, 26 років, Луїс Менезес, 24 роки – студенти з біотехнології, нанотехнології, біофізики та маркетингу, а також докторант з напрямку полімерів і дизайнер, всі з Федерального університету Бразилії (UFRJ).

ІНФАГРО за матеріалом dairyreporter.com

Останні новини: