Фермери та Парламент Нової Зеландії занепокоєні появою штучного молока

imageОстанніми днями засоби масової інформації Нової Зеландії стривожили фермерів країни повідомленнями про синтетичне молоко, яке, начебто, є загрозою молочному тваринництву.

Член Парламенту Уїнстон Пітерс виступив, щоб пом’якшити реакцію на цю новину, яка широко обговорюється в країні.

«Не можна перемогти реальну річ”, – заспокоїв публіку пан Пітерс після радіопередач про синтетичне молоко, надруковане на 3D принтері. Тривога фермерів з цього приводу зрозуміла, адже частка молочної промисловості Нової Зеландії у загальному доході від експорту країни складає приблизно 25% експорту товарів доходів.

Що розтривожило молочну галузь Нової Зеландії? Перш за все, інтерв’ю Грема Мюллера, глави NZ Tech. Коли він говорив про просування ключових галузей промисловості Нової Зеландії, він навів приклад молока, надрукованого на 3D принтері, продукту, який розробляється у Кремнієвій долині під назвою Perfect Day Foods.

Perfect Day Foods, яка була заснована двома студентами біомедиками, знаходиться в процесі розробки синтетичного молока, яке виготовляється на основі білків, надрукованих на 3D принтері. Правда, не можна буквально говорити “молоко, надруковане на 3D принтері”. Ця рідка речовина створюється шляхом маніпуляцій з штамом дріжджів і друкованї речовини, що містить бичачу ДНК, що дозволяє отримувати казеїн, білок, що міститься в молоці. Білкову речовину потім змішують з кукурудзяним цукром і деякими іншими інгредієнтами і залишають бродити, поки молоко, як напій, не буде готове.

Мюллер, говорячи про те, що синтетичне молоко буде комерціалізоване протягом наступного року і що Новій Зеландії потрібно йти в ногу з новими технологіями, звичайно, стривожив представників місцевої молочної промисловості.

Голова Федерації молочних фермерів Ендрю Хоггард, виступаючи у місцевій програмі новин, визнав, що синтетичне молоко, коли стане комерційним продуктом, може конкурувати з традиційним коров’ячим молоком. Він також зазначив, що завданням молочних фермерів є активізація дій щодо поліпшення певних факторів, що супроводжують виробництво молока, таких як вплив на навколишнє середовище і благополуччя тварин.

Член Парламенту Нової Зеландії Уїнстон Петерс заявив з цього приводу наступне:

“Процитую відоме гасло “Не можна перемогти реальну річ”. Правда, навряд чи це зупинитить збудження навколо “3D-друкованого молока” і сприйняття цієї новини як знаку наближення молочного апокаліпсису. Але що дійсно є загрозою – це те, що ми можемо допустити, щоб синтетичні продукти присвоювали назви “молоко” і “м’ясо” у випадку з використанням штучного білку для вироблення синтетичного м’ясного продукту.

«Регулятори в Європейському Союзі і у Сполучених Штатах вже реагують на цю загрозу, і добре, що ми, Нова Зеландія, теж говоримо про це. Треба захищати цінність того, що ми отримуємо від землі і моря”, – додав він.

У Новій Зеландії і за кордоном 3D-друкуване молоко, здається, вже на шляху до споживача. Питання полягає в тому, чи будуть його пити?

ІНФАГРО за матеріалами 3ders.org

 

 

Останні новини: