За півроку в Україні надоїли 5,1 млн тонн молока

cow-line300У першому півріччі виробництво молока у сільгосппідприємствах збільшилося у переважній більшості областей України. Господарства населення виробництво скоротили – ІНФАГРО.

За даними Державної служби статистики, загальне виробництво молока в Україні у першому півріччі скоротилося на 1,3% (відносно першого півріччя 2015), причому  це скорочення відбулося із-за зменшення виробництва молока у господарствах населення (- 2,7%). У сільгосппідприємствах його навіть наростили (+2,9%). Самий значний показник приросту у цій категорії виробників – у Кіровоградській області, +14,9%. Приріст виробництва молока показали сільгосппідприємства 18 областей.

Областей, де збільшення (або збереження рівня виробництва) відбулося в господарствах населення, всього 5. У цій категорії найкращий показник (+2,5%)  – у Хмельницькій області, причому ця область – єдина, де приріст у господарствах населення більший, ніж у сільгосппідприємствах (+0,1%).

Всього за перше півріччя у всіх категоріях господарств України вироблено  5106,5 тис. тонн молока.

Поголів’я корів скорочується приблизно однаково і у сільгосппідприємствах (-3,3%), і у домогосподарствах населення (-3,5%).

Агентство ІНФАГРО готує до випуску аналітичний звіт “Ринок сирого молока – 2016”, який буде доступний у липні.

ІНФАГРО 

 

Останні новини: