Європейська комісія ухвалила перелік перехідних заходів щодо торгівлі з Україною, які набудуть чинності з 6 червня.
За його словами, основною темою переговорів стало майбутнє торгівлі між Україною та Європейським Союзом після завершення чинних автономних торговельних заходів (АТЗ) 5 червня.
«Єврокомісія вже ухвалила перелік перехідних заходів, які набудуть чинності з 6 червня. Це проміжне рішення, яке дозволяє уникнути найгіршого сценарію та зберегти доступ українського аграрного експорту до європейського ринку. Воно дає час і простір для того, щоб знайти стабільне довгострокове рішення в межах Угоди про асоціацію та Зони вільної торгівлі», — написав Віталій Коваль.
За його словами, діалог з європейськими партнерами конструктивний: домовилися працювати швидко, цілеспрямовано й узгоджено.
«Є політична воля з обох сторін знайти збалансоване рішення вже до кінця липня. Наша мета — уникнути невизначеності, дати нашим аграріям зрозумілі правила гри та забезпечити сталий доступ української продукції до ринку ЄС», — резюмував він.