Прогнози OECD щодо розвитку світового молочного ринку

Агнешка Малішевська, директор Izba Mleka (Польща) в мережі LinkedIn поділилася основними прогнозами OECD щодо розвитку світового молочного ринку.

ОЕCD прогнозує, що глобальне виробництво молока (включаючи 81% коров’ячого молока, 15% молока буйволів і 4% козячого, овечого та верблюжого молока разом узятих) буде зростати на 1,6% щорічно протягом наступного десятиліття, досягнувши 1085 мільйонів тонн до 2033 року.

Темпи зростання перевищують темпи зростання інших основних сільськогосподарських товарів і зумовлені збільшенням продуктивності на тварину. Очікується, що більше половини цього зростання припаде на Індію та Пакистан, на які разом припадатиме понад 30% світового виробництва до 2033 року.

Також очікується значне збільшення виробництва в Китаї та африканських країнах.

Натомість очікується, що виробництво молока в Європейському Союзі, другому за величиною регіоні з виробництва молока, дещо знизиться через стагнацію попиту, обмеження екологічної політики та перехід до альтернативних систем виробництва, таких як органічне та пасовищне землеробство, що призводить до зменшення поголів’я корів.

Очікується, що в Океанії виробництво продовжуватиме помірно зростати завдяки політиці сталого виробництва та розширенню органічних і пасовищних систем, хоча це відбуватиметься й повільніше, ніж у Північній Америці.

Підводячи підсумок: прогнозується помірне зростання поголів’я корів у всьому світі, причому очікується покращення продуктивності в усьому світі, особливо в Південно-Східній Азії та деяких країнах Африки, незважаючи на низьку базу у цих регіонах.

Агнешка Малішевська зазначає, що ці прогнози обговорювалися зокрема під час останнього засідання правління Польської молочної палати (Izba Mleka), яка працює, керуючися стратегією розвитку польської молочної промисловості, оцінюючи можливості і загрози і зважаючи на сильні і слабкі сторони.

Як заявляє пані Малішевська: “Ми хочемо підготувати молочний сектор Польщі до розширення Європейського Союзу іншими країнами, включно з Україною”.

Зміни у європейському молочному секторі будуть також обговорюватися у Білостоці під час 21-го Міжнародного форуму молочної спільноти.

Agnieszka Maliszewska, LinkedIn

Останні новини: