Польська молочна промисловість переживає хвилю консолідації

Згідно з польськими джерелами, фінансова ситуація в польському молочному секторі залишається складною, а тенденція до консолідації набирає обертів.

За останні кілька тижнів польська молочна промисловість стала свідком серії великих угод з придбання. Одна з таких угод стосується німецького молочного гіганта DMK Deutsches Milchkontor, який планує придбати варшавську Mlekoma Dairy. Цей крок, який має бути схвалений Управлінням конкуренції та захисту прав споживачів Польщі, є великою зміною для польської молочної промисловості.

Млекома виробляє знежирене молоко, сироватку та сухі вершки. Компанія управляє двома виробничими підприємствами в центральній Польщі – Mlekoma в Пшасніші та Foodexo в Бжезіні, які виробляють в середньому 42 000 тонн молочних продуктів на рік.

Місцеве видання Money, повідомляючи про угоду, підкреслило зростаючий інтерес німецького бізнесу до польських активів, зокрема в молочній промисловості.

Тим часом Mlekovita Group, відомий гравець польської молочної промисловості, завершила придбання молочного кооперативу KaMos. Завдяки цьому стратегічному кроку, Mlekovita, зараз найбільша молочна компанія в Центральній та Східній Європі, значно розширить свою діяльність, керуючи загалом 26 молочними заводами. Mlekovita підкреслила, що це злиття зміцнить ринок і потенціал переробки новоствореної компанії.

Зростає популярність угод злиття & поглинання

Даріуш Сапінський, президент правління Mlekovita Group, сказав, що польський молочний ринок далеко не в найкращому стані, тенденція до консолідації в галузі набирає обертів.

«Поточна ситуація на ринку молочних продуктів є складною, а поступова концентрація виробництва та переробки означає, що молочний сектор потребує трансформації як ніколи», — зазначив Сапінський.

Наявна статистика показала, що польський молочний сектор перебуває далеко не в найкращому стані. У 2023 році Польська молочна палата неодноразово висловлювала занепокоєння щодо погіршення фінансових показників молочних компаній країни. Минулого року Молочна палата Польщі (Izba Mleka) заявляла, що лише 49,5% молочних компаній отримали прибуток, порівняно з 79% у попередньому році.

Сторони також заявили, що поглинання є безпрограшною ситуацією, оскільки придбані активи використовуватимуть комплексний ланцюг поставок Mlekovita Group для доступу до нових ринків.

«Злиття з Mlekovita Group дозволить нам оптимізувати витрати на виробництво та логістику. KaMos також отримає загальнонаціональне визнання, популяризуючи відомі та улюблені в регіоні продукти», – наголошується в заяві компанії.

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: